سرعت بخشی به خدمات پستی تحقق یافت

سرعت بخشی به خدمات پستی تحقق یافت کمک وب: هم اکنون با افزایش تعداد مرسولات پستی در نتیجه شیوع ویروس کرونا و خریدهای آنلاین، ظرفیت شبکه پستی توسعه یافته و هوشمندسازی بعنوان یک ضرورت در شرکت ملی پست با اولویت راه اندازی و گسترش هاب های منطقه ای در جریان است.


به گزارش کمک وب به نقل از ایسنا، قبل از این محمد جواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در دیدار با مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت ملی پست، ضمن تقدیر از مجموعه پست برای خدمات رسانی در روزهای کرونائی بر شروع هوشمندسازی و افزایش کیفیت رساندن بسته های پستی به در منازل تاکید داشته است، بدین جهت بگفته مدیرعامل شرکت ملی پست استمرار تحول دیجیتال و طراحی خدمات جدید پستی همچنان بعنوان با اهمیت ترین اولویت سال جاری شبکه پستی کشور به جدیت دنبال می شود.
درهمین راستا معاون وزیر ارتباطات از بازبینی در عملیات پستی و توسعه زیر ساخت ها گفت. رمضانعلی سبحانی فر تجهیز مراکز تجزیه مبادلات در تهران و استانها در سال ۱۳۹۹ برای افزایش سرعت ارسال مرسولات را بعنوان یکی از اقدامات این حوزه نام برده و از اجرائی شدن و استمرار این برنامه برای سایر استانها در سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ آگاهی داد.
رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست اظهار داشت: در گام نخست شرکت ملی پست، هوشمندسازی استان هایی که هاب منطقه ای هستند را در دستور کار قرار داده و در چند ماه ابتدایی امسال این مساله پیاده سازی می شود و در ادامه شهرهای با ترافیک پستی بالا مجهز به سورتینگ مکانیزه می شوند.
سبحانی فر ایجاد پنج هاب منطقه ای پستی و راه اندازی و فعالیت اولین مرکز هوشمند تجزیه و مبادلات در تهران را تصریح کرد و کاهش مدت زمان تجزیه و سیر مرسولات پستی و همین طور کاهش نیروی انسانی را از نتایج این اقدامات برشمرد و اظهار داشت: این مرکز زمانی می تواند چرخه را کامل کند که مراکز دیگر هم هوشمند شود و از برگزاری مناقصه ای در این خصوص خبر می دهد که برمبنای آن در سه ماه نخست سال جاری حداقل پنج هاب منطقه ای دیگر کشور نیز مکانیزه می شود.
طبق اعلام شرکت پست، خرید ۴۰۰۰ ترولی، ۴۰۰ دستگاه وانت و ۴۰ دستگاه کامیون بمنظور صیانت از امانات پستی و سرعت بخشی به خدمات از دیگر اقداماتی است که وی برای تحقق سرعت بخشی و صیانت از مرسولات مردم به آن اشاره نمود.
سبحانی فر با اعلان اینکه رویکرد پست ایران مثل تمام پست های دنیا از بسته های کوچک و پاکت ها به سمت بسته های بزرگتر و امانات رفته است عنوان نمود قبل از این زیرساخت های لازم دراین زمینه وجود نداشت، اما در وضعیت فعلی و در یکسال اخیر اقدامات خوبی انجام شده که موجبات افزایش سرعت انتقال بسته های پستی را فراهم نموده است.
منبع:

1400/02/26
20:56:16
5.0 / 5
520
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات