هشدار گوگل به استرالیا

سرویس جست و جوی مجانی گوگل به خطر افتاد

سرویس جست و جوی مجانی گوگل به خطر افتاد به گزارش كمك وب غول اینترنتی گوگل با انتقاد از قوانین ضد انحصارطلبی پیشنهادی استرالیا، اخطار داد اگر این شركت مجبور شود به سازمانهای خبری برای محتوایشان پول بپردازد در آن صورت سرویس جست و جوی مجانی و اطلاعات شخصی كاربران به خطر خواهند افتاد.به گزارش کمک وب به نقل از ایسنا، گوگل که متعلق به شرکت آلفابت است، اعلام نمود قوانین پیشنهادی به شرکتهای رسانه ای بزرگ کمک خواهدنمود رنکینگ جست و جوی خودرا بطور مصنوعی بالا برند و مخاطبان بیشتری را به پلتفرمهای خود جذب کنند و به آنها برتری غیرمنصفانه ای نسبت به ناشران کوچکتر و کاربران وب سایت ویدیویی یوتیوب گوگل می بخشد.

این بیانیه در صفحه جست و جوی اصلی گوگل تبلیغ شده است که نشان دهنده اوج گیری تنشها میان شرکتهای فناوری بزرگ و کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا است که خواهان تغییراتی در کنترل استفاده گوگل و فیسبوک از محتوای استرالیایی و اطلاعات مصرف کنندگان شده است.

مل سیلوا، مدیر گوگل استرالیا در این نامه سرگشاده نوشت: شما همیشه به جست و جوی گوگل و یوتیوب متکی بوده اید تا به شما نشان دهد تا چه حد برای شما مناسب بوده است. تحت مقررات جدید ما نمی توانیم دیگر چنین چیزی را تضمین نماییم.

قانون پیشنهادی روی همکاری گوگل و یوتیوب با کسب و کارهای رسانه خبری و همه کاربران استرالیایی تاثیر خواهد گذاشت.

بر اساس گزارش رویترز، کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا گوگل را به انتشار اطلاعات نادرست متهم و اعلام نمود قوانین مذکور این شرکت آمریکایی را ملزم می کند از استرالیایی ها برای خدماتش یا اشتراک گذاری اطلاعات شخصی هزینه دریافت کند.

راد سیمز، رئیس کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا در اطلاعیه ای اعلام نمود قانون پیشنهادی به شرکتهای رسانه ای اجازه می دهد برای پرداخت حقوق منصفانه برای کار خبرنگاران مذاکره کنند.
1399/05/27
22:10:48
5.0 / 5
1895
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , رسانه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات