تقویت امنیت شبكه های صنعتی در مقابل حملات سایبری با محصولات دانش بنیان

تقویت امنیت شبكه های صنعتی در مقابل حملات سایبری با محصولات دانش بنیان به گزارش كمك وب تعدادی از پژوهشگران یكی از شركت های دانش بنیان به منظور ارتقای سیستم های صنایع و تقویت آنها در مقابل حملات سایبری محصولاتی را در این حوزه عرضه كردند.


به گزارش کمک وب به نقل از ایسنا، محمدابراهیم سمیع مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به حمله های گاه و بی گاه سایبری به صنایع حساس کشور، اظهار داشت: به منظور مقابله با این حملات در زمینه عرصه تولید محصولات فناوری اطلاعـات مـورد نــیاز برای ارتـقای امـنـیت شبکه های صنعتی و غیرصنعتی در کـشــور مطالعات گسترده ای را اجرایی کردیم و موفق به تولید محصولی شدیم که از شبکه های صنعتی در مقابل حملات سایبری محافظت می کند.
وی با اشاره به اینکه ارزیابی امنیتی و تست نفوذ، روشی است که صنایع را قادر می کند تا نقاط صدمه پذیر و نفوذپذیر موجود در نرم افزارها را شناسایی کنند، اظهار نمود: عرضه دوره های آموزشی مقدماتی و پیشرفته امنیت سامانه های کنترل صنعتی، عرضه مشاوره های امنیتی برای استانداردسازی و تعیین سیاست های امنیتی و ارزیابی امنیتی شبکه های صنعتی، غیرصنعتی و تحلیل تهدیدات امنیتی همچون خدماتی است که در این شرکت عرضه می شود.
سمیع "محک زنی امنیتی و شناسایی صدمه پذیری صنایع"، "تست امنیتی نرم افزارهای کاربردی"، "پاسخگویی به رخداد امنیتی در مواقع بروز مشکل امنیتی"، "نصب و راه اندازی IDS و لاگر صنعتی روی سامانه های کنترل صنعتی" و "نصب و راه اندازی سیستم مدیریت مرکزی رخدادها در مجموعه های صنعتی" را از دیگر خدمات این شرکت دانش بنیان به صنایع ذکر کرد.
مجری طرح " IDS و لاگر صنعتی زیمنس" را اولین محصول امنیتی بومی در حوزه شبکه های کنترل صنعتی دانست و تصریح کرد: این محصول بومی با تحلیل پروتکل انحصاری شبکه صنعتی زیمنس (S7COMM) قادر به تشخیص محتوای پیام های رد و بدل شده بین کنترلرهای صنعتی و ایستگاه های کاری است.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان افزود: با وجود اینکه تا کنون شرکت سازنده اطلاعات طراحی این پروتکل را منتشر نکرده است، گروه تحقیق و توسعه شرکت ما برای نخستین بار توانسته با مهندسی معکوس این پروتکل، عملکرد سیستم های در ارتباط با محصولات زیمنس را با تحلیل ترافیک عبوری روی شبکه صنعتی به صورت دقیق تشخیص دهند. بر مبنای همین دانش و شناسایی صدمه پذیری های موجود در پروتکل، این IDS صنعتی برای شناسایی و پیشگیری از حملات سایبری طراحی و تولید شده است.
وی «لاگر و تحلیلگر Profibus» را محصول دیگر این شرکت نام برد و خاطرنشان کرد: این تجهیز با قرارگیری در انتهای یک خط پروفی- باس می تواند پیام هایی که روی این خط میان تجهیزات مختلف ردو بدل می شود را جمع آوری کرده و با تبدیل این پیامها به بسته های TCP/IP آنها را برای تحلیل به یک کامپیوتر ارسال نماید.1399/05/13
12:07:36
5.0 / 5
2225
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات