یوآن مجازی پاسخ دولت چین به كرونا و دلار !

یوآن مجازی پاسخ دولت چین به كرونا و دلار ! به گزارش كمك وب گزارش رسانه ها از آن حكایت می كند كه چین می خواهد استفاده از ارز مجازی دولتی مبتنی بر یوان را به صورت آزمایشی آغاز و راه اندازی كند.


به گزارش کمک وب به نقل از ایسنا، طبق گزارش های انتشار یافته از جانب رسانه های خبری به نقل از گاردین، دولت چین می خواهد در جهت کاهش ریسک استفاده از اسکناس و پول نقد در اوج بحران کرونا، طرح آزمایشی ارز مجازی مبتنی بر پول رسمی یوآن را راه اندازی کند.
این طرح آزمایشی مقرر است در مراحل اولیه تنها در چهار شهر بزرگ چین همچون شنزن، سوژو، چنگ دو، و برخی مناطق دیگر در جنوب پکن که مقرر است در سال ۲۰۲۲ میزبان المپیک زمستانی باشد، اجرا شود.
به عقیده خیلی از کارشناسان و تحلیل گران، با عنایت به تشدید تنش های سیاسی و اقتصادی میان دولت های چین و ایالات متحده آمریکا در سال های گذشته ایجاد یک ارز مجازی دولتی می تواند جایگزین مناسبی برای نظام های جهانی پرداخت مبتنی بر دلار آمریکا باشد و تأثیر و تبعات منفی ناشی از تحریم های بین المللی وضع شده را تا حد زیادی خنثی کند.
در گزارش روزنامه چاینا دیلی همینطور آمده است که با عنایت به کاهش تأثیر تهدید و فشارهای سیاسی بر این ارز مجازی و دیجیتال در صورت موفقیت آن در طرح آزمایشی، یوآن مجازی وارد بازار ارز جهانی خواهد شد.
این کارشناسان همینطور برآورد کرده اند که استفاده از ارز مجازی به دلیل افزایش استقبال از سرویسهای پرداخت دیجیتال و خودداری شهروندان از تماس با اسکناس به خاطر شیوع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار کرونا، در سالهای آینده هم تداوم یافته و افزایش پیدا خواهد نمود.1399/02/15
20:49:56
5.0 / 5
2704
تگهای خبر: دیجیتال , رسانه , سرویس , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات