حمله گسترده هكرها به زیرساخت های ارتباطی كشور

حمله گسترده هكرها به زیرساخت های ارتباطی كشور كمك وب: هكرهای اجاره ای، روز گذشته گسترده ترین حمله تجربه شده در تاریخ ایران را مقابل زیرساخت های كشور اجرا كردند كه بگفته مسئولان شركت ارتباطات زیرساخت ایران، قبل از این نظیر نداشته است.


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، از قبل ساعت ۱۲ روز شنبه، اینترنت در كشور مبتلا به اختلال شد، به خصوص اینترنت بین الملل و بیشترین اختلال مربوط به اپراتورهای ثابت بود.
در اینباره حمید فتاحی - ‏‏معاون وزیر ارتباطات و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت - در پستی در توییتر اعلام نمود كه هكرهای اجاره ای، (شنبه) گسترده ترین حمله تجربه شده در تاریخ ایران را ضد زیرساخت های كشور اجرا كردند. میلیونها مبدا، میلیونها مقصد را هدف گرفته اند و با حمله SYN flood با نرخ ۱۸۰ میلیون PPS به دنبال اختلال سراسری در شبكه اینترنت ایران هستند. حمله دفع شده و دارند به دیوار می خورند.
درباره علت این مورد روز گذشته از جانب سجاد بنابی - نایب رئیس هیأت مدیره شركت ارتباطات زیرساخت - هم اعلام گردید كه در ساعت ۱۱: ۴۴ روز شنبه به علت حمله منع سرویس توزیع شده، اینترنت برخی اپراتورهای همراه و ثابت برای مدت یك ساعت با اختلال مواجه گردید كه با مداخله سپر دژفا و تلاش همكاران شركت زیرساخت این ارتباطات الان عادی شده است.
این در شرایطی است كه بعضی از كاربران اظهار می كردند كه این اختلال همچنان وجود دارد.
حمله منع سرویس توزیع شده معمولا به حملاتی گفته می شود كه نفوذگر با ارسال درخواست های بسیار به یك سرور یا كامپیوتر، سبب استفاده بیش از اندازه از منابع آن مانند پردازنده سرور، بانك اطلاعاتی، پهنای باند و … می شود، به صورتی كه سرور مجازی یا اختصاصی میزبان سایت گرفتار كندی شده كه به علت حجم بالای پردازش سیستم گرفتار وقفه و اختلال و یا حتی قطعی كامل و از دسترس بیرون برود.
دژفا مجموعه ای از سامانه ها است كه برای رصد وضعیت تهدیدات و افزایش توان مقابله با صدمه ها در فضای سایبری كشور توسط مركز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای كامپیوتری كشور كه نقش cert ملی ایران را بر عهده دارد راه اندازی و در دست توسعه است. اجزای این سامانه عبارت اند از: سامانه ملی تله افزار، سامانه بومی كاوشگر، سامانه بومی سمات، سامانه بومی بینا، سامانه بومی چكاپ، سامانه بومی سایمان، سامانه بومی دانا، سامانه عمومی سینا (PTAAS)، سامانه بومی سویه (IDS)، سامانه چتر امن.
منبع:

1398/11/21
14:18:43
5.0 / 5
4652
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات