تحقیق در مورد عملكرد مشكوك برنامه های بلوكه كننده تبلیغات آنلاین

تحقیق در مورد عملكرد مشكوك برنامه های بلوكه كننده تبلیغات آنلاین كمك وب: یك سناتور امریكایی از كمیسیون فدرال تجارت آمریكا خواست تا در مورد عملكرد و رویه های مشكوك برخی برنامه ها و افزونه های بلوكه كننده تبلیغات اینترنتی تحقیق كند.به گزارش كمك وب به نقل از انگجت، برخی كارشناسان می گویند شركت های بلوكه كننده تبلیغات اینترنتی كه به همین دلیل نرم افزارهایی را تولید و عرضه می كنند، ممكنست پشت پرده با برخی آگهی دهندگان برای بلوكه نكردن تبلیغات آنها در فضای مجازی به توافق رسیده باشند.
گفته می شود در همین راستا پول هایی نیز از طرف برخی مؤسسات تبلیغاتی به شركت های بلوكه كننده آگهی های تبلیغاتی پرداخت می شود.
نگرانی های موجود دراین زمینه باعث شده تا سناتور ران وایدن با ارسال نامه ای برای كمیسیون فدرال تجارت آمریكا از آنان بخواهد دراین زمینه تحقیق كنند تا مشخص شود آیا نرم افزارهای بلوكه كننده تبلیغات رویه هایی ناعادلانه، فریبنده و ضد رقابتی داشته اند یا خیر.
یكی از برنامه هایی كه دراین زمینه عملكرد مشكوكی دارد، AdBlock است كه به فروشنده ای ناشناس فروخته شده و گفته می شود از آن زمان به بعد سیاست های خودرا در زمینه رعایت حریم شخصی كاربران بی سروصدا تغییر داده است.


منبع:

1398/10/27
12:20:10
5.0 / 5
4419
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات