رمز دوم پیامكی اجرایی شد

رمز دوم پیامكی اجرایی شد كمك وب: رمز دوم پویای پیامكی در بعضی از درگاه های پرداخت اینترنتی اجرایی شد.


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، بانك مركزی در ایام اخیر اعلام نموده بود كه رمز دوم پویا بوسیله پیامك از روز گذشته (سه شنبه) اجرایی می شود و بر همین مبنا بررسی ایسنا نشان میدهد كه این طرح هم اكنون برای بعضی از درگاه های پرداخت عملیاتی شده است.
قبل تر بانك مركزی اعلام نموده بود كه مشتریان بانكی در زمان انجام پرداخت ها و خریدهای اینترنتی، می توانند درخواست خودرا برای دریافت پیامكی رمز پویا به بانك صادركننده كارت خود ارسال نمایند.
برمبنای آن چه اعلام شده این طرح به صورت مرحله ای اجرا شده و در هر مرحله برخی از بانك ها و موسسات اعتباری تا اختتام دی ماه جاری به طرح اضافه می شوند.
در این طرح با اضافه شدن دكمه "درخواست رمز پویا" به درگاه های پرداخت اینترنتی و برنامك های پرداخت، این امكان فراهم شده كه مشتریان، رمز دوم پویای خودرا بوسیله پیامك دریافت نمایند.
البته با توجه به این كه دریافت رمز پویا بوسیله پیامك منوط به ارائه تائیدیه شماره تلفن همراه به بانك مربوطه است، مشتریان بانك ها باید برای اطلاع از نحوه ارائه این تائیدیه، از سه راه خودپرداز، اینترنت بانك یا مراجعه به شعبه اقدام نمایند.
مكانیزم عمل رمز دوم پیامكی به این صورت است كه مشتریان بانكی بعد از ورود به درگاه پرداخت اینترنتی روی دكمه درخواست رمز پویا كلیك می كنند و با این اقدام رمز دوم پویا از طرف بانك صادركننده كارت آنها، به شماره خطی كه از قبل توسط مشتری تایید شده، ارسال می شود.
رمزهای پویا دارای ۱۲۰ ثانیه اعتبار و یكبار مصرف هستند و در صورت یك دفعه استفاده از آنها باطل می شوند.
منبع:

1398/10/19
23:21:57
5.0 / 5
4078
تگهای خبر: اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات