خطر استفاده از اپلیكیشن های نامعتبر دریافت رمز پویا

خطر استفاده از اپلیكیشن های نامعتبر دریافت رمز پویا به گزارش كمك وب با عنایت به الزامی شدن دریافت رمز دوم یكبار مصرف كارت های بانكی، لازم است افراد برای دریافت اپلیكیشن رمز پویا حتما به فروشگاه های آنلاین معتبر یا شعب بانك رجوع كنند.


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، این روزها دریافت رمز دوم یك بار مصرف پویا یا otp برای انجام كارهای بانكی از راه اینترنت، الزامی شده و فرایند خویش را طی می كند. اما یكی از مواردی كه باید توجه داشت، استفاده از اپلیكیشن هایی است كه برای این كار در نظر گرفته شده است.
با عنایت به اینكه كلاهبرداران همواره از روش های مختلفی برای سوءاستفاده از ناآگاهی كاربران استفاده می نمایند، افرادی كه قصد استفاده از اپلیكیشن رمز پویا را دارند، باید به این مورد توجه نمایند. بنابراین پلیس فتا هم درباره این مورد اخطار داده كه دركنار گسترش روزافزون بازار موبایل و فناوری های در رابطه با آن، استفاده از اپلیكیشن ها یا نرم افزارهای موبایلی این روزها زیاد شده و این در شرایطی است كه برخی افراد سودجو با ساخت بعضی نرم افزارها از این فرصت به دست آمده سوءاستفاده می كنند.
این افراد سودجو، با عنایت به اجرای طرح دریافت رمز دوم یك بار مصرف پویا مبادرت به تبلیغ و عرضه خدمات به شهروندان با طراحی اپلیكیشن های جعلی تلاش دارند اعتماد كاربران را در فضای مجازی جلب كنند. با دانلود و نصب این اپلیكیشن ها سرقت اطلاعات ذخیره شده روی گوشی همراه یا سیستم ها صورت می گیرد، اطلاعاتی مثل عكس ذخیره شده روی سیستم یا اطلاعات بانكی به راحتی از جانب مجرمان سایبری به سرقت می رود.
بنابراین، لازم است برای فعال سازی رمز یك بارمصرف، حتما با رفتن به سایت بانك مربوطه، راهنمای فعال كردن رمز یك بارمصرف را دریافت كرده و درصورت اقدام برای دریافت اپلیكیشن رمز پویا، حتما به فروشگاه های آنلاین معتبر یا شعب بانكی رجوع كنید.
پیش از این هم كارشناسان امنیتی بارها درباره دانلود اپلیكیشن از منابع نامعتبر اخطار داده اند، چونكه اكثر ویروس ها در برنامه های كاربردی پنهان بوده و زمانی كه كاربر این برنامه ها را از منابع غبرمعتبر و غیراستاندارد دانلود و نصب می كنند، در واقع در حال نصب ویروس روی سیستم خود هستند. ازاین رو همواره به كاربران سفارش شده برنامه های مدنظر خویش را از فروشگاه معتبر و رسمی نصب كنند و از منابع غیررسمی و نامعتبر دانلود انجام ندهند.
البته همان گونه كه بارها در اخبار حوزه فناوری شنیده می شود، اپلیكیشن هایی كه از فروشگاه هایی مانند گوگل پلی و اپ استور دانلود می شوند هم امكان ایجاد مشكل برای كاربران را دارند، اما در چنین شرایطی، مالكان این فروشگاه های آنلاین با آگاهی از امكان سوءاستفاده از كاربران با اپلیكیشن های جعلی، مبادرت به آگاه ساختن كاربران و حذف اپلیكیشن ها می كنند. اما درصورت استفاده از منابع نامعتبر، چنین امكانی فراهم نیست و كاربر با دریافت باج افزار و بدافزار به جای برنامه های معتبر، متضرر خواهد شد.1398/09/30
20:11:35
5.0 / 5
4184
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات