با انتشار یك دستور العمل؛

نحوه مبارزه توئیتر با دیپ فیك مشخص شد

نحوه مبارزه توئیتر با دیپ فیك مشخص شد كمك وب: توئیتر كه از برنامه های خود برای مقابله با ویدئوهای جعل عمیق آگاهی داده بود، امروز جزئیاتی را در مورد تبعات شناسایی و شرایط حذف این ویدئوها اعلام نموده است.به گزارش كمك وب به نقل از انگجت، توئیتر پیش نویس دستورالعملی را در وبلاگ خود منتشر نموده كه نشان میدهد این شركت چگونه می خواهد با ویدئوهای دیپ فیك یا جعل عمیق را شناسایی كند و به حذف آنها كمك نماید. دستورالعمل مورد اشاره سیاست های توئیتر را هم در این زمینه مشخص كرده است.
در سند مورد اشاره ویدئوهای جعل عمیق یك ابزار رسانه ای مصنوعی و دستكاری شده توصیف شده اند كه می توانند در چارچوب عكس، فایل های صوتی یا ویدئویی با هدف گمراه كردن افراد و تغییر معنای واقعی فایل های اصلی منتشر شوند.
در ادامه این سند آمده است در صورتیكه توئیتر عكس، صدا یا فایل ویدئویی جعل عمیق را شناسایی كند، یك پیام آگهی به توئیت هایی كه این محتوا را منتشر كنند، اضافه می كند. همین طور به افراد در مورد به اشتراك گذاری و لایك زدن تویئت های حاوی این محتوا از قبل آگهی می دهد.
همچنین توئیتر بطور خودكار لینك به یك خبر را به چنین توئیتی اضافه می كند تا افراد بتوانند مطالب دست اولی را در مورد محتوای جعل شده دریافتكنند.
در دستورالعمل مورد اشاره تصریح شده اگر توئیتر به این نتیجه برسد كه توئیتی به سبب انتشار چنین محتوای دروغینی می تواند امنیت فیزیكی فردی را به خطر بیندازد یا سبب لطمه جدی شخص یا اشخاصی شود، آنرا بطور كامل پاك می كند. این شركت سال قبل اعلام نموده بود كه اجازه انتشار هیچ ویدئوی جعل عمیق هرزه نگارانه ای را نخواهد داد.
این دستورالعمل ها هنوز قطعی نشده و احیانا ظرف سی روز آینده در مورد آنها جمع بندی خواهد شد. این شركت در مورد نحوه شناسایی توئیت های حاوی محتوای جعل عمیق نیز توضیحات فنی چندانی ارائه نكرده است.


منبع:

1398/08/21
14:25:03
5.0 / 5
4176
تگهای خبر: امنیت , رسانه , شركت , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات