تاكید مجدد موسس واتس اپ بر لزوم پاك كردن فیسبوك

تاكید مجدد موسس واتس اپ بر لزوم پاك كردن فیسبوك به گزارش كمك وب برایان اكتون یكی از موسسان واتس اپ یك مرتبه دیگر بر لزوم پاك كردن اپلیكیشن فیسبوك تصریح كرد و اظهار داشت: مردم باید استفاده از این شبكه اجتماعی را كنار بگذارند.به گزارش كمك وب به نقل از ورج، به قول برایان اكتون مردم خود باید در مورد شبكه های اجتماعی تصمیم بگیرند و وی از تصمیم خود برای ترك این شبكه ها دفاع می كند.
وی قبلا و به دنبال رسوایی كمبریج انالیتیكا به جنبش پاك كردن فیسبوك پیوسته بود. شركت كمبریج انالیتیكا در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریكا بدون كسب اجازه از میلیون ها نفر از كاربران فیسبوك، اطلاعاتی را از آنها در مورد دیدگاه های سیاسیشان جمع آوری كرده بود.
اكتون كه پس از مشاجره با زاكربرگ در سال ۲۰۱۶ از این شركت جدا شد، گفت استفاده از توئیتر را جایگزین استفاده از فیسبوك كرده و فضای آنرا عینی تر می داند.
وی پس از ترك فیسبوك بنیاد سیگنال را تاسیس كرد كه یك پیام رسان رمزگذاری شده به همین نام را در دسترس علاقمندان قرار داده است.
وی اضافه كرد: من نسبت به تعهد زاكربرگ در زمینه رمزگذاری پیام های تبادل شده كاربران فیسبوك بدبین هستم. او اگر بخواهد این كار را می كند. اما معروف است كه زاكربرگ ذهنیتش را تغییر می دهد.

1398/08/18
17:54:56
5.0 / 5
4556
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات