روسیه برای ارائه خدمات نسل پنجم هواوی فرش قرمز پهن كرد

روسیه برای ارائه خدمات نسل پنجم هواوی فرش قرمز پهن كرد كمك وب: در شرایطی كه دولت آمریكا مانع از فعالیت هواوی و ارائه خدمات نسل پنجم در این كشور و خیلی از نقاط جهان شده، مسكو برای توسعه شبكه نسل پنجم در روسیه از هواوی درخواست كمك كرده است.به گزارش كمك وب به نقل از آسین ایج، در شرایطی كه كاخ سفید به بهانه جاسوسی سایبری هواوی به نفع دولت چین و در واقع از ترس تسلط چینی ها بر دنیای ارتباطات و مخابرات تلاش می كند از گسترش دامنه فعالیت های این شركت در نقاط مختلف دنیا جلوگیری كند، كرملین برای هواوی فرش قرمز پهن كرده و به طرف چینی اجازه داده خدمات نسل پنجم در روسیه عرضه نماید.
تحلیل گران هدف روسیه از این اقدام را نشان دادن وحدت و همدلی با پكن بر ضد امریكا دانسته و می گویند البته این كار زمینه برای دسترسی به اینترنت فوق سریع را از راه گوشیهای هوشمند فراهم می سازد.
مقامات مسكو می گویند ظرف چند سال آینده شبكه نسل پنجم تلفن همراه به بخشی از زیرساخت عادی این شهر مبدل شده و تا سال ۲۰۲۴ تمامی شهرهای اصلی و مهم روسیه تحت پوشش خدمات نسل پنجم تلفن همراه قرار می گیرند.
هواوی از ۲۲ سال قبل در روسیه در حال فعالیت تجاری است و یك شبكه آزمایشی نسل پنجم را هم در مسكو راه اندازی كرده است. این شركت در زمینه عرضه خدمات تلفن همراه و ارتباطات سیار هم بیشترین سرمایه گذاری را در روسیه به عمل آورده است.
هواوی الان ۴۰۰ كارمند در مسكو و 150 كارمند در سنت پطرزبورگ دارد كه عموما در حوزه تحقیق و توسعه فعالیت دارند و مقرر است ظرف پنج سال آینده هزار نفر دیگر را در روسیه به خدمت بگیرد.


منبع:

1398/07/08
21:08:34
5.0 / 5
4471
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات