رگولاتوری اعلام كرد؛

۱۰هزار شكایت از خدمات ارتباطی در یكماه، ۵۲ درصد شكایات از اینترنت

۱۰هزار شكایت از خدمات ارتباطی در یكماه، ۵۲ درصد شكایات از اینترنت به گزارش كمك وب آمار انتشار یافته از وضعیت سامانه ثبت شكایات مشتركان از خدمات ارتباطی نشان داده است كه بیشتر از ۵۲ درصد این شكایات به نارضایتی كاربران از كیفیت خدمات اینترنت بازمی گردد.


به گزارش كمك وب به نقل از مهر، اداره كل حفاظت از حقوق مصرف كنندگان معاونت امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری، گزارش سامانه ثبت و پاسخگویی به شكایات مشتركان (۱۹۵) در مردادماه را بر مبنای تعداد تیكت های ثبت شده در سامانه «سپاس» و مناطق ۹ گانه رگولاتوری در سراسر كشور شامل مناطق شمال، مركزی، شمال شرق، جنوب، آذربایجان، جنوب غرب، جنوب شرق، غرب و شمال غرب منتشر نمود. در این گزارش شكایات كاربران در ۷ حوزه اینترنت، موبایل، تلفن ثابت، تشعشعات، سرویس های ارزش افزوده، دفاتر پیشخوان و خدمات پستی بررسی شده است كه خدمات اینترنتی مانند ماه های گذشته همچنان در صدر شكایات مشتركان قرار دارد.
آخرین نتایج حاصل از تحلیل داده های استخراج شده نشان داده است كه بیشترین شكایت مشتركین در مردادماه ۱۳۹۸ درحوزه اینترنت بوده كه ۵۲.۵ درصد كل آمار شكایات را به خود مختص كرده است. تعداد كل شكایت های ثبت شده در مردادماه معادل ۱۰ هزار و ۲۲۳ مورد بود كه نسبت به تیرماه سال جاری تغییر محسوسی نداشته است. ۵۷.۳ درصد كل شكایات در این ماه از درگاه سامانه سپاس ثبت شده است. تحلیل داده های استخراج شده از خدمات اینترنت كه توسط اپراتورهای ارتباطی عرضه شده است نشان داده است كه كاربران از كیفیت نامطلوب سرویس، عدم پشتیبانی و عرضه خدمات مناسب، عدم جمع آوری سرویس و مشكلات مربوط به مدل قرارداد و عدم تضمین كیفیت سرویس عرضه شده ناراضی هستند و از قطع و وصل مكرر اینترنت وایمكس و مودم های TD-LTE شكایت دارند. محدودیت زمانی روی مكالمات سامانه پاسخگویی و وجود صف انتظار طولانی جهت اتصال به اپراتور از مصادیق عدم عرضه خدمات پشتیبانی مطلوب است كه در رشد شكایات كاربران در این ماه اثرگذار بوده است. در حوزه تلفن همراه هم شكایت مشتركان بیشتر به عدم آنتن دهی و عدم دسترسی به شبكه پرسرعت ۳G و ۴G، مشكلات مالی و تعرفه ها، خدمات مالكیت و سیمكارت و هم پشتیبانی نامناسب از عرضه خدمات بازمی گردد. بیشترین شكایت مشتركان تلفن ثابت هم به پشتیبانی و عرضه خدمات مربوط می شود كه عامل عدم پاسخگویی مطلوب به مشتركان نقش مهمی در این شكایات ایفا می كند. در این عرصه، تعداد كل شكایت های ثبت شده از شركت مخابرات ایران در بازه مرداد ماه نسبت به تیرماه سال جاری، كاهش ۱۱.۴ درصدی داشته است. بیشترین شكایت مشتركان تلفن ثابت مربوط به پشتیبانی و عرضه خدمات است كه عامل عدم پاسخگویی مطلوب به مشتركان یكی از علل آن است. براین اساس از مجموع ۱۵۲۸ شكایت ثبت شده در بازه زمانی مردادماه ۱۰۳۳ مورد (۶۷.۶ درصد) رسیدگی شده است. در مردادماه امسال بیشترین شكایت مشتركان از خدمات پستی هم مربوط به سرویس پست پیشتاز بوده است. مهمترین نتایج حاصل از تحلیل داده های استخراج شده در این بخش نشان داده است كه تعداد كل شكایت های ثبت شده از شركت پست در بازه مرداد ماه ۵۶ مورد بوده كه نسبت به تیرماه سال جاری با ۵۰ مورد، افزایش ۱۲ درصدی را نشان داده است. از مجموع ۵۶ شكایت ثبت شده در بازه زمانی مرداد ماه ۳۷ مورد (۶۶ درصد) رسیدگی شده است. عدم آگاهی مشتركین در دفاتر پستی از نحوه ثبت شكایت در سامانه ۱۹۵ مشهود و غیر قابل اجتناب است. جزئیات بیشتر در مورد این شكایات در این لینك قرار دارد.

1398/06/20
13:11:06
5.0 / 5
4370
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات