رگولاتوری اعلام كرد؛

رشد ۱۹درصدی شكایت از خدمات ارتباطی، نارضایتی از كیفیت اینترنت

رشد ۱۹درصدی شكایت از خدمات ارتباطی، نارضایتی از كیفیت اینترنت كمك وب: آمار انتشار یافته از وضعیت سامانه ثبت شكایات مشتركان از خدمات ارتباطی نشان داده است كه میزان شكایت كاربران از كیفیت خدمات ارتباطی در كل كشور طی یك ماه 19 درصد رشد داشته است.


به گزارش كمك وب به نقل از مهر، اداره كل حفاظت از حقوق مصرف كنندگان معاونت امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری، گزارش سامانه ثبت و پاسخگویی به شكایات مشتركان (۱۹۵) در تیرماه را برمبنای تعداد تیكتهای ثبت شده در سامانه «سپاس» و مناطق ۹ گانه رگولاتوری در سراسر كشور شامل مناطق شمال، مركزی، شمال شرق، جنوب، آذربایجان، جنوب غرب، جنوب شرق، غرب و شمال غرب منتشر نمود. در این گزارش شكایات كاربران در ۷ حوزه اینترنت، موبایل، تلفن ثابت، تشعشعات، سرویس های ارزش افزوده، دفاتر پیشخوان و خدمات پستی بررسی شده است كه خدمات اینترنتی در صدر شكایات مشتركان قرار دارد.
نتایج حاصل از تحلیل داده های استخراج شده نشان داده است كه بیشترین شكایت مشتركین در تیرماه ۱۳۹۸ در حوزه اینترنت بوده كه ۵۱ درصد كل آمار شكایات را به خود مختص كرده است. در همین حال آمارها نشان داده است كه تعداد كل شكایتهای ثبت شده در تیرماه نسبت به خرداد ماه سال جاری حدود ۱۹ درصد رشد داشته است كه ۵۷.۸ درصد كل شكایات در تیرماه از درگاه سامانه سپاس ثبت شده است. در همین حال تحلیل داده های استخراج شده از خدمات اینترنت كه توسط اپراتورهای ارتباطی ارائه شده است نشان داده است كه كاربران از كیفیت نامطلوب سرویس، عدم پشتیبانی و ارائه خدمات مناسب، عدم جمع آوری سرویس و مشكلات مربوط به مدل قرارداد و عدم تضمین كیفیت سرویس ارائه شده ناراضی هستند و از قطعی و وصلی مكرر اینترنت وایمكس شكایت دارند. در حوزه تلفن همراه نیز بیشترین شكایت مشتركان مربوط به عدم آنتن دهی و عدم دسترسی به شبكه پرسرعت ۳Gو ۴G، مشكلات مالی و تعرفه ها، خدمات مالكیت و سیمكارت و نیز پشتیبانی نامناسب از ارائه خدمات بوده است. بیشترین شكایت مشتركان تلفن ثابت نیز به پشتیبانی و ارائه خدمات بازمی گردد كه عامل عدم پاسخگویی مطلوب به مشتركان نقش مهمی در این شكایات ایفا می كند. در تیرماه امسال بیشترین شكایت مشتركان از خدمات پستی نیز مربوط به سرویس پست پیشتاز بوده است.


منبع:

1398/05/07
21:30:00
5.0 / 5
4271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات