هشدار جدید مایكروسافت

دستگاه های ویندوزی به شدت در معرض خطرند!

دستگاه های ویندوزی به شدت در معرض خطرند! كمك وب: مایكروسافت با انتشار اطلاعیه ای در مورد لطمه پذیری بالای خیل عظیمی از سیستم های مبتنی بر ویندوز به كاربران آگهی داد.


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، مایكروسافت بعنوان شركت توسعه دهنده سیستم عامل ویندوز اخیرا با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود كه هنوز تعداد قابل توجهی از سیستم های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز در جهان وجود دارند كه در مقابل حملات سایبری و بدافزار خطرناك و معروف واناكرای از لطمه پذیری بالایی برخوردار می باشند.
حالا اخیرا مایكروسافت اعلام نموده و آگهی داده است كه كاربران سیستم های ویندوزی باید كامپیوتر های خودرا به جدیدترین نسخه آپدیت انتشار یافته از طرف این شركت یعنی آپدیت موسوم به آوریل ۲۰۱۹ به روزرسانی كنند تا اطلاعات و سیستم خودرا از خطر حملات بدافزاری و سایبری همچون واناكرای حفظ كنند.
بگفته این غول تكنولوژی، لطمه پذیری مهمی در نسخه های قدیمی تر و قبلی ویندوز وجود دارد كه به هكرها و مجرمان سایبری این امكان را می دهد تا از طریق دور و با نصب و اجرای طریق كدهای مخرب، بتوانند به كامپیوتر های قربانیان و كاربران مورد نظر نفوذ كنند و به اطلاعات ذخیره شده و حریم خصوصی آنها دسترسی پیدا كنند.
این لطمه پذیری همین طور قابلیت تبدیل شدن به كرم های كامپیوتری را نیز دارد و در صورتیكه هكرها تشخیص دهند می تواند بعنوان یك ابزار مناسب برای باج گیری نیز مورداستفاده قرار بگیرد.
واناكرای یكی از باج افزارهای خطرناك و معروفی بود كه در سال ۲۰۱۷ میلادی منتشر گردید و برای خیلی از سازمان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی در خیلی از كشورها میلیاردها خسارت برجای گذاشت.
طبق گزارش وب سایت هكرنیوز، وصله های امنیتی مایكروسافت سه هفته پیش در چارچوب به روزرسانی Patch Tuesday منتشر گردید كه انتظار می رود كاربران سیستم های ویندوزی همه از آن برای افزایش امنیت سایبری دستگاه خود و همین طور جلوگیری از حملات بدافزاری استفاده كنند.
نقص امنیتی مذكور تحت عنوان بلوكیپ (BlueKeep) شناخته شده است كه در كامپیوتر هایی كه هنوز از سیستم عامل های ویندوز ایكس پی و سرور مایكروسافت استفاده می نمایند، وجود دارد و امنیت كاربرانش را به شدت تهدید می كند.
هكرها از این حفره امنیتی قادر خواهند بود به یك میلیون دستگاه در معرض خطر دسترسی پیدا كنند و پس از آلوده كردن آنها، به اهداف خود دست یابند.
منبع:

1398/03/13
15:27:08
5.0 / 5
4516
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات