چه كسی جور تعرفه های پایین اینترنت را می كشد؟

چه كسی جور تعرفه های پایین اینترنت را می كشد؟ كمك وب: در حالیكه در سال های گذشته تقریباً تمامی خدمات و اقلام مصرفی با افزایش قیمت مواجه بودند، تعرفه خدمات ارتباطی كاهش قیمت داشته و بااینكه همین حالا هم مشتركان از تعرفه ها ناراضی هستند، اما نمایش دهندگان اینترنت ثابت معتقدند پایین بودن تعرفه، آنها را با مشكل مواجه كرده است.


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، این روزها بیشتر استفاده كاربران اینترنتی به ارتباطات سیار محدود می شود، اما كارشناسان بر این عقیده اند كه ارتباطات ثابت هم در حوزه های پهن باند خصوصاً خدمات ویدئویی و ابری لازم است و بدون آن تحول در كسب وكارها و صنایع و در نتیجه تحول دیجیتالی امكان پذیر نخواهد بود و لازمه توسعه ی ارتباطات ثابت هم، سرمایه گذاری با مدل اقتصادی می باشد.
از طرفی شواهد نشان داده است این روزها شركت های نمایش دهنده اینترنت ثابت گرفتار مشكلات مالی شدند و بعضی از آنها بازار را به اپراتورهای موبایلی واگذار كردند، برای اینكه پایین بودن تعرفه اینترنت در اپراتورهای موبایلی، باعث شده تمایل افراد به استفاده از اینترنت موبایل به جای اینترنت ثابت باشد و در نتیجه شركت های FCP در حال از دست دادن مشتركانشان هستند و این مساله بگفته كارشناسان، نه تنها سبب حذف تدریجی ارتباطات ثابت شده بلكه به مرور این صنف و سایر خدماتی كه به ارتباطات ثابت وابسته هستند را به مشكل گرفتار خواهدنمود.
در واقع شركت های نمایش دهنده اینترنت ثابت معتقدند دامپینگ و قیمت های كمتر از كف در شركت های همراه در جشنواره ها سبب مهاجرت مشتركین اینترنت ثابت به سمت همراه شده است، برای اینكه این شركت ها در سال های اخیر با سوءاستفاده از وضعیت نظارتی و خصوصاً سپس ابلاغ مصوبه ۲۶۶ با نمایش طرح های ویژه و قیمت های زیر كف مصوب سازمان مشتركین را ترغیب به استفاده از حجم های ترافیك بالا و بسیار ارزان می كنند.
در حالیكه قیمت سایر اقلام مصرفی در سال های گذشته با افزایش روبرو بوده، تعرفه های ارتباطی با كاهش مواجه می باشد و علت این مساله هم این است كه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات معتقد می باشد در تلاطم اقتصادی نباید صرفاً هزینه را از جیب مردم برداریم و اگر می خواهیم ICT رشد و توسعه پیدا كند، هزینه خدمات ICT باید متناسب با جیب مردم باشد.
با این وجود، مشكلی كه نمایش دهندگان اینترنت ثابت بر آن تاكید دارند، در كنار تناسب نداشتن تعرفه های اینترنت همراه در مقایسه با اینترنت ثابت، سرمایه گذاری نداریم.
بااینكه مسئولان سرمایه گذاری مناسب مانند سرمایه گذاری كه در حوزه اپراتورهای همراه شده را چاره ای برای حل مشكل نمایش دهندگان اینترنت ثابت می دانند، اما باید توجه داشت كه سرمایه گذار باید اطمینان داشته باشد كه اگر سرمایه گذاری كرد، سرمایه اش با یك سود منطقی برمی گردد، در غیر این صورت اقدام نخواهد كرد.
با این وجود، نمی توان نادیده گرفت كه قیمت كالاهای مصرفی یا خدمات نمایش شده به كاربران با افزایش روبرو بوده و شاید یكی از معدود مواردی كه در این سال ها با وجود افرایش نرخ ارز، متناسب با آن رشد نكرده، همین خدمات اینترنتی شركت هاست؛ موضوعی كه بااینكه همین حالا هم خوشایند كاربران اینترنتی نیست، اما با سوق دادن كاربران به استفاده از اینترنت همراه، اینترنت ثابت را گرفتار مشكل كرده كه به اعتقاد كارشناسان، در دراز مدت برای توسعه ارتباطی دردسرساز خواهد شد.1397/12/25
22:21:35
5.0 / 5
4201
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات