موفقیت محققان در بومی سازی نرم افزار شبیه ساز ماهواره

موفقیت محققان در بومی سازی نرم افزار شبیه ساز ماهواره كمك وب: محققان پژوهشگاه فضایی موفق به بومی سازی نرم افزار شبیه ساز ماهواره شدند كه این شبیه ساز از طراحی تا پرتاب ماهواره كاربردهای وسیعی دارد.


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، مهندس نیك پی، مدیر پژوهشكده سامانه ماهواره پژوهشگاه فضایی در مراسم افتتاح آزمایشگاه مرجع سازگاری الكترومغناطیسی، با اشاره به طراحی و ساخت سامانه نرم افزاری ماهواره، اظهار نمود: از شروع فعالیت برای طراحی و ساخت ماهواره نیاز به تحلیل هایی برای آن داریم كه در دنیا مبادرت به استفاده از نرم افزارهای شبیه سازی می شود.
وی با اشاره به اینكه این نرم افزارها همین طور در طراحی ماهواره كاربرد دارند، اشاره كرد: سامانه نرم افزاری شبیه ساز ماهواره یك بسته نرم افزاری است كه امكان بررسی جامعی از طراحی و شرایط عملكرد زیر سیستم ها را به صورت مستقل و همین طور اندركنش آنها را با یكدیگر برای مهندسان و محققان حوزه فضایی به منظور صحه گذاری تهیه ماهواره فراهم می آورد.
نیك پی در بخش دیگری از صحبت های خود صحت سنجی سطوح زیر سیستم و سیستم سامانه های فضایی و زمینی در طول عملكرد ماهواره از لحظه پرتاب تا اختتام ماموریت، شبیه سازی نرم افزاری زیر سیستم ها و سیستم بطور یكپارچه، بررسی عملكرد هر زیر سیستم به صورت مستقل و عملكرد آنها در اندركنش با دیگر زیر سیستم ها و بررسی عملكرد زیر سیستم ها در مواجهه با خطا و اغتشاشات را از اهداف این پروژه نام برد.
مجری طرح اشاره كرد: سامانه طراحی شده قادر به تعیین و كنترل وضعیت و موقعیت تخمین گر مدار، حسگرها، عملگرها و الگوریتم های كنترل وضعیت است.
مدیر پژوهشكده سامانه ماهواره پژوهشگاه فضایی، كاربرد آسان را از دیگر مزایای این سامانه ذكر كرد.1397/12/06
14:38:46
5.0 / 5
4735
تگهای خبر: كاربر , ماهواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات