سهم IT در بازار به دو برابر می رسد

سهم IT در بازار به دو برابر می رسد كمك وب: رئیس سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور اظهار داشت: حوزه ICT در اوج بحران های اقتصادی كشور از رشد قابل قبول و جهش برخوردار بوده و توانسته است فرصت اشتغال و رونق اقتصادی را فراهم آورد.


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، محمدباقر اثنی عشری در مراسم اختتامیه نهمین نمایشگاه الكامپ در اردبیل اظهار نمود: سازمان نظام كامپیوتری كشور در ۳۰ استان تشكیل شد، بطوریكه الان ۱۵ هزار نفر عضو این سازمان بوده كه عمده آنها فعالان بخش خصوصی در حوزه IT هستند.
وی با بیان این كه در حوزه ICT به رغم شرایط اقتصادی متفاوت كشور روند روبه رشدی را شاهدیم، اشاره كرد: ما در ۴۰ سال اخیر با پنج بحران اقتصادی روبرو بودیم اما در چهار دوره گذشته این بحران، با وجود ركود تورمی در جامعه، ICT توانسته است ۱۷ درصد رشد كند.
رئیس سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور بیان كرد: در شرایط كنونی باز به رغم تنگناهای اقتصادی در جامعه، این حوزه روبه جلو حركت كرده است كه ما نمونه این بالندگی را در نمایشگاه نهم الكامپ در اردبیل شاهد و ناظر هستیم.
اثنی عشری اضافه كرد: ما پیش بینی می نماییم تا افق ۱۴۰۴، سهم IT را در بازار دو برابر نماییم كه در این زمینه باید از تشكیل شركت ها و فروشگاه های زنجیره ای در حوزه IT حمایتی جدی داشته باشیم.
وی اظهار داشت: در نشستی كه رئیس جمهور كشورمان با مسئولان وزارت فناوری اطلاعات داشتند، شعار پیش به سمت ایران دیجیتالی عنوان شد كه همه متعهد به اجرایی شدن این شعار شوند.
رئیس سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور اشاره كرد: در این جلسه، روی موضوعات مختلف خصوصاً فیلترینگ و لزوم حركت به سمت نظام نوین الكترونیكی و دیجیتالی صحبت شد و همه اذعان كردند كه ما راهی جز نیل به این سمت نداریم.
اثنی عشری به سفر وزیر ICT عراق به كشورمان و نشست با اعضای نظام صنفی كامپیوتری ایران اشاره و اذعان كرد: ما در این جلسه، روی چهار تا پنج سوژه همچون كارت های الكترونیكی، كسب وكارها در این حوزه، راه اندازی شركت ها و استارت آپ ها، توانمندی كشورمان در حوزه بانكداری الكترونیكی و سلامت الكترونیكی بحث كردیم تا توافق نهایی برای همكاریهای مشترك به انجام برسد.
وی افزود: از ۳۱ حوزه ای كه ما در بخش IT فعالیت داریم، قرار شد در پنج حوزه با كشور عراق همكاریهای مشتركی را داشته باشیم كه در این شرایط تحریم، با تاكید بر توان داخلی بتوانیم در این زمینه به تعهدات خود عمل نماییم.
رئیس سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور اصلی ترین محور تحریم دشمن را متوجه حوزه IT اعلام نمود و اظهار داشت: ما برای دور زدن این تحریم ها در كنار اتكا به توان داخلی اهتمام داریم از شركت ها و گروه های استارت آپی به صورت جدی حمایت نماییم.
1397/11/06
23:52:40
5.0 / 5
4322
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات