نایب رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس:

دسترسی به فضای مجازی الفبای شفافیت است

دسترسی به فضای مجازی الفبای شفافیت است كمك وب: نایب رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به این كه «دسترسی به فضای مجازی الفبای شفافیت است»، اظهار داشت: استفاده صحیح از فضای مجازی حائز اهمیت می باشد و مسئولان باید از حضور جوانان و استفاده بهینه از فضای مجازی در جهت شفاف سازی، توسعه كشور و مقابله با رویكرد های دشمنان استقبال كنند.


محمد رضا بادامچی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص این كه جوانان با هوشمندی، فضای مجازی را به ابزاری برای تو دهنی زدن به دشمن تبدیل كنند بیان كرد: فضای مجازی یك ابزار خوبی است كه كاربردهای زیادی دارد. یكی از مهم ترین كاربردهای فضای مجازی در نشر اخبار است كه نقاط تاریك را روشن كرده و نقش موثری در شفاف سازی دارد. می توان اظهار داشت كه دسترسی به فضای مجازی الفبای شفافیت است.
ایشان سپس اظهار نمود: یكی از بهادار ترین پایه های دموكراسی دسترسی به فضای مجازی است. خیلی از مسائل در سطح كشور و جهان نهان بوده كه امروز به وسیله فضای مجازی روشن شده است.
نماینده مردم تهران در مجلس اشاره كرد: استفاده صحیح از فضای مجازی حائز اهمیت می باشد و مسئولان باید از حضور جوانان و استفاده بهینه از فضای مجازی در جهت توسعه كشور و مقابله با رویكرد های دشمنان استقبال كنند.
ایشان سپس با اشاره به تاثیر فیلترینگ در حضور جوانان در فضای مجازی برای پیشبرد اهداف انقلاب بیان كرد: در كشور ما با وجود فرمایش بزرگان عده ای پای فیلترینگ را به میدان باز می كنند كه حتی چندین بار آزمایش شده اما پاسخ مثبتی هم نداشته است.
بادامچی اشاره كرد: ما در گذشته ماهواره را محدود كردیم یا امروز تلگرام را محدود كردیم اما به نتیجه ای نرسیدیم. فیلترینگ بابی برای سوء استفاده افراد سوداگر از ابزارهای راهگشا و فضای مجازی باز می كند. محدودیت هیچ وقت در جامعه نتیجه نداده و همیشه تاثیر منفی داشته است.

خبرنگار: علی قورچیان
دبیر: محمد نوراللهی


1397/10/27
22:43:09
5.0 / 5
4968
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات