اپلیكیشنی كه سطح هشیاری افراد را تشخیص می دهد

اپلیكیشنی كه سطح هشیاری افراد را تشخیص می دهد كمك وب: یك اپلیكیشن جدید با عكسبرداری از مردمك چشم كاربران پس از هر بار باز كردن قفل گوشی میزان هشیاری آنها را تشخیص داده و در صورت ضرورت به آنها اخطار می دهد.به گزارش كمك وب به نقل از نیواطلس، سطح هشیاری افراد در طول روز به دلایل مختلف كاهش یا افزایش می یابد و افراد باید در صورت خواب آلودگی یا كسالت از انجام برخی كارهایی كه نیاز به هشیاری زیادی دارد، اجتناب كنند.
یك برنامه سازگار با گوشیهای اندرویدی به نام الرتنس اسكنر بدین منظور طراحی شده و با استفاده از آن می توان مشخص كرد كه افراد در چه زمان یا زمان هایی هشیاری بیشتری دارند.
این برنامه برای این كار از مردمك چشم افراد عكاسی می كند. زمانی كه هشیاری فرد در سطح مطلوبی نباشد، سیستم عصبی وی مردمك چشم را گشاد می كند تا فرد بتواند اطلاعات بیشتری از محیط اطراف دریافت كند. حال گروهی از محققان دانشگاه كورنل با استفاده از همین قابلیت مردمك چشم برنامه AlertnessScanner را طراحی نموده اند كه از دوربین سلفی گوشی برای اندازه گیری میزان گشادگی مردمك چشم بهره می گیرد.
این برنامه با بررسی هر تك عكس از هر فرد در روز می تواند میزان هشیاری وی را تشخیص دهد. البته این دستاورد با عنایت به كیفیت بالای دوربین های سلفی گوشیهای هوشمند ممكن شده است. برنامه مورد اشاره زمانی با دقت بالاتری عمل می كند كه دقت دوربین سلفی ۱۳ مگاپیكسل به بالا باشد.

1397/07/28
20:25:22
5.0 / 5
4426
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات