مدیر عامل شركت ارتباط مشترك شهر خبر داد

توقف احداث دكل های غیرمجاز اپراتورهای همراه، مردم بدون مجوز با اپراتورها همكاری نكنند

توقف احداث دكل های غیرمجاز اپراتورهای همراه، مردم بدون مجوز با اپراتورها همكاری نكنند كمك وب: مدیرعامل شركت ارتباط مشترك شهر از توقف احداث دكل های غیر مجاز اپراتورهای تلفن همراه در سطح شهر تهران اطلاع داد.


محمدرضا قنادان در گفت وگو با ایسنا، اظهار داشت: نظر به لزوم اجرایی ساختن مصوبه "ساماندهی دكل ها، آنتن ها و ایستگاه های ارتباط رادیویی در شهر تهران" شورای اسلامی شهر تهران و در جهت حفظ حقوق شهروندان و هم پشتیبانی از اپراتورهای دارنده پروانه همسو با سیاست های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شركت ارتباط مشترك شهر بنا دارد تا با جذب شركت های پیمانكار كه فراخوان شناسایی ایشان انتشار یافته است، به جمع آوری دكل های غیرمجاز در سطح شهر تهران اقدام نماید.
وی ادامه داد: در این باره هماهنگی های لازم با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و هم شهرداری های مناطق صورت گرفته است و امیدواریم به نتایج مطلوب و محسوسی دست پیدا نماییم.
قنادان اظهار داشت: ما در وهله اول تحقق همه تسهیلات و مقدمات لازم برای تولید فضای مناسب جهت توسعه زیرساخت شبكه در شهر را در اولویت قرار دادیم و الان می توانیم ادعا نماییم این فضا برای حاكمیت قانون و ضوابط در این حوزه بوجود آمده است و برای اشخاصی كه بخواهند به صورت قانونی در این بخش فعالیت كنند، مسیر هموار است.

از ظرفیت ماده 100 برای برخورد با متخلفان استفاده می كنیم
مدیر عامل شركت ارتباط مشترك شهر با اشاره به بهینه سازی فرآیند رسیدگی به درخواست های نصب دكل از یك طرف و تشدید نظارت و كنترل شهرداری بر فرآیند توسعه شبكه اپراتوری تهران و برخورد قانونی شفاف و قاطع با نصب و راه اندازی دكل های مخابراتی غیرمجاز اضافه كرد: نصب دكل های فاقد مجوز توسط دارندگان پروانه اپراتوری در سال 1397 متوقف شده است، با این وجود تعداد بسیار زیادی پرونده كمیسیون ماده 100 از سالهای قبل باز مانده است كه لزوم دارد در اسرع وقت تعیین تكلیف شوند.
وی تصریح كرد: كمیسیون ماده 100 ظرفیت قانونی بالایی را در اختیار این شركت برای برخورد با تخلفات بوجود آورده است كه از آن به نفع شهروندان استفاده خواهیم كرد.

در مورد دكل منطقه 17 تذكر داده بودیم
قنادان درباره دكل سقوط كرده در منطقه 17 در طوفان اخیر خاطرنشان كرد: این شركت بارها به صورت مكتوب غیر مجاز بودن آن را تذكر داده بود كه متاسفانه مورد توجه قرار نگرفت. این حادثه میتوانست خسارات جبران ناپذیری به وجود بیاورد چنان كه پیشتر شاهد موارد مشابه بوده ایم.
وی با اشاره به اینكه ایستایی دكل و مقاومت سازه، بهداشت تشعشعات امواج الكترومغناطیسی، ضوابط شهرسازی و هم نیازهای مخابراتی منطقه چهار حوزه اصلی مورد توجه و بررسی در مورد درخواست های احداث دكل های مخابراتی و ارتباط رادیویی هستند، اضافه كرد: همانطور كه ملاحظه می شود، این چهار حوزه بسیار كلیدی بوده و با سلامت شهروندان ارتباط تنگاتنگی دارند و از شهروندان محترم هم انتظار می رود تا صرفاً درصورت وجود مجوز شركت ارتباط مشترك شهر وارد قرارداد اجاره املاكشان به اپراتورها جهت احداث دكل های مخابراتی شوند.
قنادان تصریح كرد: این شركت هم می تواند به شهروندان تهرانی این اطمینان را بدهد كه دكل های مجاز انطباق لازم با ضوابط را دارند و درصورتی كه در نزدیكی منازل و محل سكونتشان دكل مخابراتی مجاز وجود دارد، جایی برای نگرانی نیست، هرچند در صورت درخواست ایشان شركت ارتباط مشترك شهر مبادرت به كنترل مجدد میزان تشعشعات امواج الكترومغناطیسی خواهد نمود.
با عنایت به حساسیت های ویژه در حوزه بهداشت تشعشعات و هم راه اندازی سامانه های پایش مستمر توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اندازه گیری های موردی انجام شده گزارش های موجود نشان داده است تهران از نظر میزان تشعشع امواج الكترومغناطیسی در وضعیت مطلوب قرار دارد.
برپایه ضوابط شهرداری نصب هرگونه سازه در شهر نیاز به دریافت مجوز از شهرداری است. شركت ارتباط مشترك شهر، مسئولیت صدور مجوز احداث سایت ها و دكلهای مخابراتی و ارتباطی با در نظر گرفتن الزامات شهرسازی و زیباسازی در سطح شهر تهران را بر عهده دارد. كلیه درخواست های واصله ابتدا توسط كارشناسان مورد بررسی و بازدید عینی قرار گرفته سپس گزارشات حاصله جهت تصمیم گیری نهایی به كارگروه فنی (متشكل از نماینده شورای اسلامی شهر تهران، نماینده معاونت شهرسازی و معماری(اداره كل معماری و ساختمان)، نماینده معاونت خدمات شهری (اداره كل امور خدمات شهری-سازمان زیباسازی-سازمان پارك ها وفضای سبز)، معاونت برنامه ریزی(سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات)، معاونت حقوقی، شورا و امور مجلس (اداره كل حقوقی)، نماینده شركت ارتباط مشترك شهر ) ارجاع و در صورت تائید در كارگروه فنی مجوز احداث صادر می گردد.1397/06/11
14:56:59
5.0 / 5
4774
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات