وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

شفاف سازی در كنار افشاگری موانع را برطرف می كند

شفاف سازی در كنار افشاگری موانع را برطرف می كند كمك وب: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعتقاد دارد كه نمی توان به بهانه های مختلف پوشش حمایتی به كسی كه دزدی می كند عرضه داد چونكه با شفاف سازی در كنار افشاگری موانع رفع می گردد.


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی پنجشنبه ۲۱ تیر در دیدار با نخبگان و فعالان حوزه ی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در شیراز با اشاره به اینكه افشاگری در كشور انجام شده و می گردد اما هنر این است كه شفاف سازی هم باشد، دولت را متولی بیت المال دانست و اظهار داشت: نمی توان به بهانه های مختلف به كسی كه دزدی می كند پوشش حمایتی بدهیم. اگر نظام شفافیت گسترده شود، خیلی از موانع رفع خواهد شد.
او تصریح كرد: مقرر است شركت های دانش بنیان دانش تولید كنند نه اینكه برپایه دانشی كه دارند به مأمنی برای امتیازات مختلف تبدیل شوند.
وی با تصریح بر اینكه نگاه به شركت های دانش بنیان نیاز به ویرایش دارد، اضافه كرد: علاقه نداریم كه اقتصاد دانش بنیان كه مبتنی بر دانش است به یك اقتصاد رانتی تبدیل گردد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: نمی گردد همه نگاه ها به دولت باشد و همه امتیازات واگذار شود اما وقتی به خودمان رسید همه امتیازات مال ما شود. نمی گردد با چندین دیدگاه مختلف به این موضوعات نگریست بلكه فضای رقابت می طلبد كه تلاش ها را بیشتر كرد.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه مكانیزم صدور مجوزها و دسترسی آزاد به بازارها تعریف شده است، اظهار داشت: اگر بخواهیم به سهم جمعیتی نگاه نماییم حدود ۲۸ میلیارد یورو باید ارزش فناوری اطلاعات ما باشد.
وی با تصریح بر اینكه هم اینك ۶۰۰ شركت دانش بنیان در استان فارس مشغول به فعالیت هستند، عنوان كرد: نقصها زیادی در فارس وجود دارد اما بیش از آن نقصها مغز و استعداد در این استان وجود دارد كه همین مغزها می توانند نقصها را رفع كنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح كرد: استارتاپ ها را نهال هایی می دانیم كه تا سه سال نیاز به مراقبت دارند و باید مورد حمایت و تقویت قرار گیرند. مشكل مالیات، بیمه و قانون كار آنها را حل كرده ایم.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه برای نظام تامین مالی صندوقی پیش بینی شده كه دولتی نیست، اظهار داشت: برای رفع مشكلات مطرح شده شركت های دانش بنیان و استارتاپ ها، طرحی تحت عنوان قالب نوآفرین طراحی شده كه با اجرایی شدن آن شاهد تسهیل و تسریع در روند رشد شركت ها خواهیم بود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بار دیگر بر این نكته تصریح كرد كه هم در بحث افشاگری هم در مبحث شفاف سازی جدی بوده و خواهد بود.1397/04/22
00:05:09
5.0 / 5
4493
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات