آنچه در نشست فراكسیون ولایی با مسئولان اطلاعات سپاه درباره تلگرام گذشت

آنچه در نشست فراكسیون ولایی با مسئولان اطلاعات سپاه درباره تلگرام گذشت كمك وب: سخنگوی فراكسیون نمایندگان ولایی با تاكید بر اینكه نبود امنیت در پیام رسان های داخلی كذب محض است و واقعیت ندارد، انتقال از پیام رسانهای خارجی به پیام رسان های داخلی را یك مطالبه عمومی دانست و اظهار داشت: پنج پیام رسان داخلی تا آخر فروردین به سطحی خواهد رسید كه در صورت حذف پیام رسانهای خارجی هیچ مشكلی در فضای كسب و كار در فضای مجازی تولید نخواهد شد.به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، سیدحسین نقوی حسینی در توضیح جلسه بامداد امروز فراكسیون نمایندگان ولایی با مسئولان اطلاعات سپاه در حوزه فضای مجازی اظهار داشت: مسئولان اطلاعات سپاه در حوزه فضای مجازی گزارش مفصلی از وضعیت، شرایط، اهداف و برنامه های فضای مجازی عرضه كردند. همچون اینكه پیام رسانهای خارجی فقط نقش ارتباطی را ایفا نمی كنند بلكه با استفاده از كانالها نقش رسانه ای دارند. به عبارت دیگر تلگرام و فضای مجازی در هیچ كشوری به اندازه كشور ما رها نیست.

وی ادامه داد: طبق مطالب مطرح شده در این جلسه نظام سلطه برای كشور ما برنامه دارد و هدفمند پیش می رود چون فضای مجازی در كشور ما مثل سایر كشورها نیست.

به گفته نقوی حسینی ۵۰ درصد كاربران تلگرام ایرانی هستند بنابراین از آنجائیكه اغلب كشورها كاملا مسلط بر تلگرام هستند انتظار می رود مراجع ذیربط در حوزه فضای مجازی كشور به وظیفه انقلابی، شرعی و ملی خود عمل كنند. فضای مجازی در خدمت آمریكا و رژیم صهیونیستی است و مردم را باید از چنگ آنها نجات داد.

سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینكه تولید شبكه ملی فضای مجازی و حمایت و تقویت پیام رسانهای داخلی در راس فعالیتهای دولت قرار گرفته، وزارت ارتباطات را در این زمینه مسئول اجرای موارد ابلاغ گردیده دانست كه به صورت جدی ورود پیدا كرده است.

نقوی حسینی با اشاره به موارد دیگر مطرح شده در این جلسه اظهار داشت: در این جلسه بیان شد پیام رسان های داخلی در حال تغییر و تحولات خوبی هستند و بزودی سامان پیدا می كنند بنابراین با رفع مشكلات و موانع می توانند پاسخگوی همه نیازهای داخلی باشند. پنج پیام رسان داخلی تا آخر فروردین به حدی خواهند رسید كه در صورت حذف پیام رسانهای خارجی هیچ مشكلی در فضای كسب و كار، اشتغال در فضای مجازی و فعالیتهای ارتباطی تولید نخواهد شد.

وی همینطور تصریح كرد: برپایه مطالب بیان شده در این جلسه دستگاه ها و نهادها هم در حال انتقال كلیه خدمات و فعالیتهای خود به پیام رسانهای داخلی هستند. همینطور اغلب كشورها همچون روسیه، اندونزی، مالزی و پاكستان برخورد قاطع و جدی با تگلرام داشته چون تلگرام در آن كشورها رها بوده است.

نقوی حسینی اظهار نمود: اینكه گفته می گردد پیام رسانهای داخلی دارای امنیت نیستند، كذب محض است و واقعیت ندارد. امروز انتقال از پیام رسانهای خارجی به پیام رسانهای داخلی مطالبه عمومی است.

سخنگوی فراكسیون نمایندگان ولایی در انتها تصریح كرد: یكی از وجوه مهم و نگران كننده تهدیدات اقتصادی و خسارات احتمالی آن در فضای مجازی و پیام رسانهای خارجی است. اگر روند فعالیتهای اقتصادی در پیام رسانهای خارجی به این شیوه ادامه پیدا كند، اتفاق موسسات مالی-پولی در حوزه فعالیتهای اقتصادی فضای مجازی رخ خواهد داد. سوال این است كه در آن صورت چه كسی پاسخگو خواهد بود؟
1397/01/21
14:40:07
5.0 / 5
4355
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات