تاثیرات مخرب گوشیهای هوشمند بر محیط زیست

تاثیرات مخرب گوشیهای هوشمند بر محیط زیست كمك وب: نتایج تحقیقات جدید نشان داده است دیتاسنترها و گوشیهای هوشمند تا سال ۲۰۴۰ میلادی از آلوده كننده ترین اجزای محیط زیست خواهند بود.


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت وی تری، بر مبنای یكی از تحقیقاتی كه دو پروفسور در دانشگاه مك مستر كانادا انجام داده اند، تاثیرات مخربی كه گسترش زیرساخت های شبكه ارتباطات و فناوری ICT، دستگاه های الكترونیكی و گوشیهای هوشمند برروی محیط زیست می گذارند، بسیار قابل ملاحظه بوده و قابل مقایسه با هیچ چیز دیگری نخواهد بود.
این نتایج همینطور گویای این حقیقت هستند كه باتری های لیتیوم یونی به كار رفته در دستگاه های الكترونیكی همچون گوشیهای هوشمند، لپ تاپ و تبلت و ساعت های هوشمند همگی غیرقابل تجزیه و بازگشت به محیط زیست هستند و علاوه بر آن، در صورت تخلیه و رها شدن در طبیعت، محیط زیست را به شدت آلوده كرده و تاثیرات مخربی برروی خاك و آب خواهد گذاشت.
علاوه بر معضل باتری، دستگاه های الكترونیكی انرژی الكتریكی كه مصرف می كنند تا شارژ شوند یا مورد استفاده كاربران قرار گیرند و همینطور گرمایی كه به محیط وارد می كنند، همگی از تاثیرات منفی ارتباطات، فناوری و تكنولوژی برروی محیط زیست به حساب می آید.

از آن طرف وجود دیتاسنترهای عظیم و غول آسا در كشورهای جهان برای پوشش دهی های بهتر و بیشتر شبكه های ارتباطات و فناوری كه از سوخت های فسیلی و انرژی الكتریكی برای فعالیت های خود استفاده می نمایند، هم چالش بزرگی برای زمین و آلودگی آن تولید خواهد نمود.
از آنجایی كه در چند سال اخیر، دمای كره زمین به میزان دو درجه بالا رفته و گرمایش بوجود آمده هم باعث مشكلات و معضلات بسیاری در محیط زیست شده است، كشورهای بسیاری در جهان متعهد شده اند در جهت كاهش گرمای زمین و آلودگی محیط زیست تلاش كنند. اما این چنین كه از روند رو به رشد تولید گجت های هوشمند و دستگاه های الكترونیكی در جهان و همینطور افزایش رو به رشد تقاضای مردم از چنین محصولاتی دیده می شود، بعید به نظر می رسد كه تلاش های مذكور چندان كه باید جواب این همه آلودگی در محیط زیست را بدهد.1396/12/15
14:11:09
5.0 / 5
5058
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات