وزیر ارتباطات:

تابحال پرونده اختلاسی از زنان ندیده ام

تابحال پرونده اختلاسی از زنان ندیده ام كمك وب: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه امروز تلاش های زیادی وجود دارد تا زنان را در مقابل جمهوری اسلامی قرار دهند، بر استفاده از ظرفیت زنان در عرصه های مختلف  تصریح كرد.به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی امروز در همایش نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توان افزایی زنان، با تاكید بر اینكه نقش زنان در عرصه های اقتصادی باید واقعی و اثرگذار باشد اظهار داشت: در طول مدت فعالیتم تابحال پرونده ای از زنانی كه اختلاس كرده و درگیر فساد و تبانی شده باشند، مشاهده نكرده ام ازاین رو باید بخصوص در حوزه های اداری و مالی از ظرفیت زنان بهره برد.

وی در ادامه با اشاره به نزدیكی به ایام ولادت حضرت زهرا(س) اشاره كرد: درحال حاضر در عصر انقلاب صنعتی چهارم قرار داریم كه ثمره آن اقتصاد دیجیتال است. مهمترین اصل در حوزه اقتصاد دیجیتال به نوآوری و خلاقیت برمیگردد.

آذری جهرمی بابیان اینكه اكوسیستم فعالیت كسب و كار نوپا بر این اساس هست كه نخستین گام باید بهتر كردن یك محصول باشد خاطرنشان كرد: در عرصه خلاقیت و نوآوری با پدیده جنسیت مواجه نیستیم و تفاوتی بین زنان و مردان در این حوزه وجود ندارد، اگر به اقتضات توسعه دنیا نگاه نماییم، مبحث جنسیت در آنجا مطرح نیست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح كرد كه نادیده گرفتن زنان در اقتصاد به این معناست كه ظرفیت 50 درصد از توسعه اقتصادی كشور را غیرفعال می نماییم، ازاین رو حضور زنان یك اجبار است كه باید آن را به كار ببندیم.

وی با اشاره به اینكه در جمهوری اسلامی و با نگاه امروزی زنان در موقعیتی قرار دارند كه در گذشته وجود نداشت ادامه داد: در حوزه آی تی سی زنان بسیاری مدیران عامل شركت های موفق هستند. این حضور در اثر زمینه سازی دولت و سیر حركت جهانی بوجود آمده است.

آذری جهرمی باتاكید بر اینكه موقعیت زنان فعالیت های اقتصادی اغلب در تضاد با نقش آنان در خانواده قرار می گیرد اضافه كرد: این در شرایطی است كه فناوری اطلاعات می تواند شرایطی را فراهم كند تا زنان به توسعه اقتصادی بپردازند و در كنار آن وظایف مادرانه خویش را هم انجام دهند.

وی با تاكید بر اهمیت افزایش اعتماد به نفس بانوان كشور اظهار داشت: تلاش می نماییم تا نگاه دین، مكتب و مذهبمان را وارد عرصه های اقتصادی نماییم و از ظرفیت زنان در این حوزه بهره بگیریم.
1396/12/08
22:33:15
5.0 / 5
5025
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات