وزیر ارتباطات خبر داد:

جابه جایی بیشتر از 350 میلیون بسته پستی

جابه جایی بیشتر از 350 میلیون بسته پستی به گزارش کمک وب، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: یکی از خدمات وزارت ارتباطات در ۲۰ گذشته جابه جایی بیشتر از ۳۵۰ میلیون بسته پستی به مقاصد دور و نزدیک است.به گزارش کمک وب به نقل از ایسنا، طی سال های گذشته روش های گوناگونی برای پشتیبانی از پلت فرم های داخلی مانند وام های پنج میلیارد تومانی، پهنای باند مناسب، عرضه فضای هم مکانی به صورت مجانی و کاهش تعرفه مصرف دیتا به یک سوم تعرفه اینترنت درنظر گرفته شد، همینطور برای کسب و کارهایی که اواخر شهریورماه سال قبل به علت ایجاد محدودیت برای برخی پلتفرم های خارجی زیان دیده بودند، بسته حمایتی ویژه ای درنظر گرفته شد که شامل ۳۰ نوع حمایت دولتی بوده است.

حال با گذشت بیشتر از هشت ماه از اتفاق رخ داده مسؤلان معتقدند حالا روند طبیعی کسب و کارهای اینترنتی در جریان است؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با استناد بر آمار شرکت ملی پست اواخر سال قبل به ایسنا اعلام نمود: آمار ترافیک شرکت ملی پست از نظر جابجایی تعداد مرسوله ها، نسبت به شهریورماه افزوده شده است. این آمار در ماه های مهر و آبان کمی افت داشت اما حالا هم درآمد شرکت ملی پست و هم تعداد مرسوله ای که جابه جا می کند، افزوده شده است.

در همین رابطه به تازگی، عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با انشار پستی در یک شبکه اجتماعی داخلی اظهار نمود: یکی دیگر از خدمات وزارت ارتباطات در ۲۰ ماه گذشته، جابجایی بیشتر از ۳۵۰ میلیون بسته پستی به مقاصد دور و نزدیک در شهر و روستا است.

وی اضافه کرد: در شرایطی که اقبال به خرید اینترنتی بیشتر از گذشته شده است، پست نقش مهمی در توسعه کسب و کارهای اینترنتی دارد. به همه همکارانم در شرکت ملّی پست خداقوت عرض می کنم.

گفتنی است چندی قبل مدیرعامل شرکت ملی پست هم از افرایش ۱۱ درصدی ترافیک مرسولات پستی نسبت به سال قبل اطلاع داده بود. لیائی اعتقاد دارد سال جاری با عنایت به شرایط فراهم شده برای فروشگاه های اینترنتی که از پلتفرم های داخلی استفاده کنند، حدود ۱۱ درصد نسبت به سال فروردین سال قبل افزایش ترافیک داشته اند که این نشان دهنده اینست مردم به شبکه ها و سکوهای داخلی اطمینان کرده اند و در حال رونق آن هستند.

منبع:

1402/02/31
01:58:13
5.0 / 5
135
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات