اتحادیه پستی جهانی مبحث مسابقه نامه نگاری سال ۲۰۱۸ را اعلام نمود

اتحادیه پستی جهانی مبحث مسابقه نامه نگاری سال ۲۰۱۸ را اعلام نمود كمك وب: اتحادیه پستی جهانی با بیان مبحث چهل و هفتمین دوره مسابقه نامه نگاری، خواهان مشاركت نوجوانان سراسر دنیا در این برنامه شد.


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، اتحادیه پستی جهانی (UPU) با هدف افزایش آگاهی جوانان از اهمیت و نقش خدمات پستی در جامعه و هم ترویج فرهنگ مكاتبه، همه ساله مسابقه نامه نگاری ویژه نوجوانان را با انتخاب موضوعی خاص در سطح بین المللی برگزار می نماید.
در همین ارتباط ترابی - مدیركل روابط عمومی شركت ملی پست - اظهار نمود: "تصور كنید نامه ای هستید كه در زمان سفر می كنید؛ قصد دارید چه پیامی به خوانندگان خود منتقل كنید؟" از جانب اتحادیه پستی جهانی بعنوان مبحث مسابقه نامه نگاری سال ۲۰۱۸ اعلام شده است.
وی همینطور خاطرنشان كرد: شركت ملی پست همانند سال های گذشته با مشاركت فعالانه در این برنامه جهانی، تلاش دارد تا نوجوانان ایرانی را با مزیت ها و خدمات پستی آشنا ساخته و فرهنگ مكاتبه را جایگزین رجوع كند.
مدیركل روابط عمومی شركت ملی پست تاكید كرد: در همین راستا به منظور برگزاری هرچه بهتر این مسابقه فرهنگی و ترغیب حداكثری نسل نوجوان به شركت در این رقابت جهانی، با هماهنگی های صورت گرفته بین سازمان ها و نهادهای موثر در این زمینه، وزارت خانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و همینطور كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان در این مسابقه با شركت ملی پست همكاری می كنند.
او همینطور با یادآوری این نكته كه مبحث انتخاب شده بسیار مهم و جذاب بوده و انشای برگزیده می تواند در سطح بین المللی بسیار اثربخش باشد افزود: كمیته های استانی متشكل از سازمان های مشاركت كننده مسئولیت هماهنگی های لازم به منظور برگزاری مسابقه را برعهده دارند.
ترابی درباره شرایط شركت كنندگان در این مسابقه هم اظهار داشت: برپایه اعلام اتحادیه پستی جهانی، نوجوانان دارای حداكثر ۱۵ سال می توانند در این مسابقه به رقابت پرداخته و از جوایز پرارزش آن بهره مند شوند.
وی با بیان این كه نامه های ارسالی باید به صورت دست نویس و یك رو بوده و موارد مربوط به نامه نگاری نظیر درج آدرس گیرنده و فرستنده، تاریخ و امضای پایانی را رعایت نمایند اضافه كرد: نامه ها حداقل در دو صفحه و حداكثر در چهار صفحه A۴ باشد. شركت كنندگان مشخصات خویش را به صورت كامل درج و یك شماره تماس در دسترس راهم ارسال نمایند.
او همینطور با بیان این كه شركت ملی پست به منظور تسهیل و تسریع فرایند ارسال، پاكت های ویژه ای را برای این مسابقه طراحی نموده كه در دفاتر پستی و مراكز كانون فكری كودكان و نوجوانان و مدارس به صورت مجانی قابل تهیه است تصریح كرد: شركت كنندگان نامه های نوشته شده را در این پاكت ها كه در قالب سرویس پست جواب قبول طراحی شده قرار داده و بدون هیچ گونه پرداخت وجهی به صندوق های پستی سطح معابر انداخته و یا به نزدیك ترین دفتر پستی تحویل دهند.
ترابی مهلت شركت در مسابقه نامه نگاری ۲۰۱۸ اتحادیه پستی جهانی را دوازدهم اسفندماه سال جاری اعلام نمود و اظهار داشت: هیات داوران از میان نامه های ارسالی، نامه برتر را در سطح داخلی انتخاب و به منظور شركت در رقابت بین المللی به اتحادیه پستی جهانی ارسال می كند.
او با اشاره به این كه اتحادیه برای این رقابت جوایز ارزشمندی را در نظر گرفته است اضافه كرد: مدال های طلا، نقره و برنز به ترتیب به نفرات اول تا سوم بین المللی تعلق خواهد گرفت؛ همینطور به دیگر انشاهای برتر گواهینامه و جوایزی اهدا خواهد شد.
ترابی با بیان این كه در سطح ملی ۲۲ نامه برتر تمبر طلا و نقره دریافت خواهند كرد اظهار داشت: همینطور به ۱۰۰ اثر بعدی جوایز ارزشمند تعلق خواهد گرفت.
وی از تمامی نوجوانان علاقمند كشورمان را به شركت در این رقابت جهانی دعوت و ابراز امیدواری كرد كه برنده مسابقه نامه نگاری ۲۰۱۷، یكی از نوجوانان ایرانی باشد.
علاقمندان می توانند آثار خویش را به صندوق پستی ۸۸۱۱-۱۵۸۷۵، روابط عمومی شركت ملی پست جمهوری اسلامی ایران ارسال نمایند.1396/11/08
13:31:35
3.8 / 5
4856
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(1)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات