سهم زنان از دریافت پروانه کسب وکارهای مجازی

سهم زنان از دریافت پروانه کسب وکارهای مجازی اتحادیه کسب وکارهای مجازی در شش ماه اول سال، مبادرت به صدور 649 فقره پروانه کرده که 90 پروانه توسط زنان و 559 پروانه توسط مردان دریافت شده است.


به گزارش کمک وب به نقل از ایسنا، در امتداد تحقق ماده ۸۷ قانون نظام صنفی و تاکید بر تشکیل اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی، اتحادیه مذکور فعالیت خودرا از آبان ماه سال ۱۳۹۶ بطور رسمی در جهت پشتیبانی از کسب وکارهای اینترنتی کشور، تسهیل و تسریع بخشیدن در رشد و توسعه کسب وکارها آغاز نموده است.
اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی گزارشی را با هدف نشان دادن پراکندگی پروانه های صادرشده جهت شناخت بهتر اکوسیستم آنلاین در کل کشور و همچنین بررسی علایق و میزان تمایل جمعیت در هر اقلیم به موضوعات مختلف کسب وکارها جمع آوری کرده است.
اتحادیه کسب وکارهای مجازی در شش ماه اول سال، مبادرت به صدور ۶۴۹ فقره پروانه کرده است. ۵۵۹ نفر از کسانی که از اتحادیه کسب وکارهای مجازی پروانه دریافت کرده اند، مرد هستند که شامل ۸۶ درصد می شود و ۹۰ نفر از کسانی که از پروانه دریافت کرده اند، زن هستند که شامل ۱۴ درصد می شود. همین طور ۴۱ درصد از پروانه های کسب صادرشده از جانب اتحادیه کسب وکارهای مجازی از نوع حقوقی هستند و ۵۹ درصد از پروانه های کسب صادرشده، از نوع حقیقی هستند.
میزان پراکندگی پروانه های صادرشده در موضوعات مختلف نیز در شکل زیر آمده است.


در این موضوعات، خدمات هوشمند شامل خدمات مالی، خدمات منزل، خشکشویی آنلاین و گلفروشی آنلاین، جابه جایی هوشمند شامل تاکسی های هوشمند، حمل بار آنلاین و پیک هوشمند، محصولات دیجیتال و لوازم برقی شامل محصولات دیجیتال، فروشگاه قطعات الکترونیکی و لوازم برقی و فروشگاه بزرگ شامل پوشاک، کیف و کفش، سیسمونی کودک، لوازم خانگی، لوازم سفر، ورزشی و سرگرمی و بخش غیره نیز شامل مشاوره، مشاوره املاک و حیوانات خانگی می شود.
گزارش کامل اتحادیه کسب وکارهای مجازی در این لینک آمده است.1400/08/19
12:12:55
5.0 / 5
252
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات