پیامک قبض تلفن به چه شماره ای ارسال می شود؟

پیامک قبض تلفن به چه شماره ای ارسال می شود؟ صورتحساب تلفن ثابت یک ماهه شده است و اگر قبض اختتام یک دوره  تلفن ثابت بیش از 20 هزار تومان باشد و پرداخت نشود، تلفن بصورت یک طرفه قطع می شود و با حذف قبوض کاغذی،  افراد باید تلفن همراه خودرا در سامانه مخابرات وارد کنند تا صورتحساب ماهانه به آنها ارسال شود.


به گزارش کمک وب به نقل از ایسنا، صورت حساب تلفن ثابت هم اکنون در دوره های یک ماهه صادر می شود و شرکت مخابرات ایران اعلام نموده است که برای جلوگیری از یک طرفه شدن خطوط تلفن، مبالغ صورت حساب باید بصورت ماهانه و در مهلت زمانی تعیین شده بوسیله سامانه تلفنی ۲۰۰۰ و یا سایت شرکت مخابرات ایران و یا با کد دستوری ستاره ۲۰۲۰ مربع پرداخت گردد.
ارسال اطلاعات بوسیله فرستادن پیامک از روش های معمولی است که در خیلی از سازمان ها، بانک ها و شرکتها صورت می گیرد. یکی از روش های اطلاع رسانی درباره قبوض و دیگر اطلاعات تلفن ثابت، هم استفاده از پیامک های اطلاع رسانی است. در سالهای قبل قبوض کاغذی حذف شده و پیامک قبوض برای کاربران ارسال می شود.
پیامک های تلفن ثابت بطور معمول به شماره ای که مشترک هنگام ثبت نام تلفن ثابت اعلام نموده ارسال می شود. تعدادی از کاربران از این مساله نارضایتی دارند که پیامک های اطلاع رسانی را دریافت نمی کنند. با توجه به این که قبوض تلفن ثابت مدت هاست بصورت کاغذی ارسال نمی گردد، درصورتی که فرد بوسیله پیامک از قبض تلفن خود آگاه نشود، از آنجا که از هزینه کارکرد تلفن ثابت مطلع نیست، پرداختی انجام نمی دهد و این مساله منجر به یک طرفه و قطع شدن تلفن خواهد شد.
از آنجا که در سامانه مخابرات تلفن همراه برخی مشترکان درج نشده است، برای برخی مشترکان تلفن ثابت پیامک صورت حساب ارسال نمی گردد. از طرفی خیلی از افراد ممکنست هنگام ثبت نام شماره تلفن ثابت، شماره همراهی را ارائه کرده باشند که این شماره را عوض کرده اند. بدین جهت برای ثبت شماره یا تغییر شماره همراهی که ثبت شده، می توان از کد USSD بهره برده و با گرفتن شماره #۲۰۲۰* و انتخاب گزینه ثبت شماره همراه، آنرا تغییر داد.1400/05/21
11:40:06
5.0 / 5
583
تگهای خبر: سایت , شركت , كاربر , مخابرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات