افشای پشت پرده خروج بیل گیتس از هیات مدیره مایكروسافت

افشای پشت پرده خروج بیل گیتس از هیات مدیره مایكروسافت به گزارش کمک وب مایکروسافت در سال ۲۰۱۹ بعد از اینکه پی برد بیل گیتس، یکی از موسسان این غول نرم افزاری کوشیده رابطه عاطفی را با یک کارمند این شرکت آغاز کند که دو دهه پیش با وی آشنایی داشت، تحقیقاتی را درباره وی انجام داد.به گزارش کمک وب به نقل از ایسنا، هیات مدیره مایکروسافت این مورد را مورد بررسی قرار داد و تحقیقاتی را با کمک یک شرکت حقوقی انجام داد. با این وجود تحقیقات مذکور به نتیجه نرسید چونکه گیتس قبل از کامل شدن تحقیقات از مقام خود کناره گیری کرد.

مایکروسافت در اطلاعیه ای اعلام نمود مایکروسافت در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ هشداری را درباره تلاش گیتس برای ایجاد ارتباط صمیمانه با یک کارمند این شرکت در سال ۲۰۰۰ دریافت کرد. کمیته هیات مدیره این مساله را به کمک یک شرکت حقوقی بررسی کرد و در این تحقیقات مایکروسافت حمایت گسترده ای را برای این کارمند فراهم نمود که نگرانی مذکور را مطرح کرده بود.

داوجونز پیش تر به نقل از منابع آگاه گزارش کرده بود که مدیران مایکروسافت ارتباط گیتس با کارمند زن این شرکت را نامناسب تشخیص دادند و سال قبل تصمیم گرفتند که وی باید از هیات مدیره استعفا کند.

مایکروسافت درباره این تحقیقات جزئیات بیشتری عرضه نکرد. این میلیاردر مارس سال قبل اعلام نمود برای اختصاص زمان بیشتر به فعالیت بشردوستانه، از هیات مدیره مایکروسافت کناره گیری می کند. مایکروسافت در آن زمان اعلام نموده بود گیتس از سال ۲۰۰۸ نقش روز به روز نداشته است.

بیل گیتس در سال ۱۹۷۵ به تاسیس مایکروسافت کمک کرد و تا سال ۲۰۰۰ که فعالیت بنیاد بشردوستانه اش آغاز شد، مدیرعامل این شرکت و تا فوریه سال ۲۰۱۴ رئیس هیات مدیره بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، سخنگوی بیل گیتس اظهار داشت: تصمیم وی برای خروج از هیات مدیره هیچ ارتباطی با ارتباط رمانتیک با یک کارمند نداشته است.
بیل گیتس و ملیندا فرنچ گیتس بعد از ۲۷ سال زندگی مشترک، اوایل ماه میلادی جاری طلاق گرفتند.
1400/02/27
19:51:17
5.0 / 5
442
تگهای خبر: شركت , مایكروسافت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات