۳۴۰ هزار شماره شخصی بسته شد

۳۴۰ هزار شماره شخصی بسته شد کمک وب: آخرین آمار تعداد خطوط شخصی قطع شده به سبب مزاحمت پیامکی، حاکی از مسدود شدن بیش از 340 هزار خط شخصی توسط رگولاتوری است.


به گزارش کمک وب به نقل از ایسنا، برای جلوگیری از ارسال پیامک های تبلیغاتی، راه های مختلفی همچون استفاده از سامانه #۸۰۰* که برای ساماندهی پیامک های تبلیغاتی بوسیله سامانه های ارسال پیام کوتاه و با سرشماره های مختلف برای مشترکان تلفن همراه ارسال می شد، به وجود آمد.
بعد از مسدود شدن سرشماره های پیامکی، تبلیغات بوسیله خطوط شخصی به روشی رایج تبدیل شد و بعد از آن سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصمیم گرفت سامانه ۱۹۵ را برای مقابله با پیامک های تبلیغاتی که با شماره های شخصی ارسال می شوند، راه اندازی کند.
بر این اساس، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از زمان مسدود کردن پیامک های مزاحم، تعداد خطوط شخصی قطع شده به سبب مزاحمت پیامکی را اعلام می کند که طبق این آمار، تا اختتام بهمن ماه امسال، ۳۴۰ هزار و ۸۷۴ خط شخصی به سبب مزاحمت پیامکی قطع شده است. این در حالیست که آمار خطوط قطع شده تا اختتام تابستان، ۳۳۰ هزار بود و در آخر دی ماه به ۳۳۹ هزار رسیده بود.
کاربران در صورت مواجهه با پیامک هایی که مبادرت به ارسال پیامک های تبلیغاتی با شماره شخصی می کنند، می توانند شماره مورد نظر را به سامانه ۱۹۵ ارسال کرده تا روند مسدود کردن سیمکارت های مزاحم را تسریع کنند.
منبع:

1399/12/02
23:00:38
0.0 / 5
991
تگهای خبر: ساماندهی , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات