محصولات حوزه اینترنت اشیا تولید شد

محصولات حوزه اینترنت اشیا تولید شد کمک وب: یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق شد تا خیلی از محصولات حوزه اینترنت اشیاء ساختمان مسکونی را بومی سازی کند.به گزارش کمک وب به نقل از معاونت علمی وفناوری، محمد حسین ولدخانی مدیر عامل شرکت تولید کننده محصولات حوزه اینترنت اشیا اظهار داشت: این شرکت دانش بنیان به صورت تخصصی در زمینه هوشمندسازی تجهیزات الکتریکی مورد استفاده در ساختمان مسکونی، فعالیت می کند.
ولدخانی اظهار داشت: یکی از محصولات دانش بنیان این شرکت، نوع خاصی از آیفون تصویری است که برمبنای فناوری VOIP کار می کند. در حقیقت همان گونه که تلویزیون های قدیمی دارای لامپ تصویر به تلویزیون های مدرن دارای ال سی دی تبدیل گشته اند. ما نیز در این شرکت به کمک فناوری VOIP آیفون تصویری های مدرن و هوشمندی ساخته ایم که از خاصیت های خاصی برخوردار می باشند.
مدیر عامل شرکت، ضمن تاکید بر خاصیت های بازار اینترنت اشیاء در ایران اظهار داشت: بوسیله یک اپلیکیشن که روی گوشی تلفن همراه نصب شده است، می توان مشاهده کرد که چه کسی زنگ درب خانه شما را می زند و با او صحبت کرد. این محصول با یک پنجم قیمت محصول مشابه خارجی در ایران عرضه می شود. در این شرکت همین طور محصولات هوشمند بسیاری مانند حسگرهای هوشمند سرمایش و گرامایش و نورپردازی هوشمند ساختمان، تولید می شود.
این فعال دانش بنیان در ادامه اظهار داشت: شاید برخی فناوری های حوزه الکترونیک در ایران تولید نشود، اما باید به این نکته توجه کرد که خیلی از کشورهای توسعه یافته نیز لزوماً همه اجزاء در رابطه با فناوری الکترونیک و اینترنت اشیاء را در داخل کشورشان تهیه نمی کنند و ترجیح می دهند بعضی از این قطعات را بوسیله واردات تامین کنند.
وی اضافه کرد: با این وجود، منابع انسانی بسیار درخشانی در حوزه الکترونیک در کشور ما وجود دارد. در همین شرکت، ما به کمک جوانان متخصص توانسته ایم، محصولاتی را تولید نماییم که در هیچ کدام از کشورهای همسایه تولید نمی گردد و از ظرفیت صادراتی بالایی برخوردار می باشند.


منبع:

1399/10/02
13:40:49
5.0 / 5
466
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات