توافق 5G هواوی چین در ایتالیا وتو شد

توافق 5G هواوی چین در ایتالیا وتو شد ایتالیا از امضای قرارداد گروه مخابراتی فست وب با شركت هواوی چین برای تأمین تجهیزات شبكه ۵G جلوگیری كرد.به گزارش کمک وب به نقل از ایسنا، این تصمیم در نشست اواخر روز پنج شنبه گذشته هیات دولت ایتالیا گرفته شد و از رویکرد سخت گیرانه تر این کشور در قبال گروه چینی هواوی حکایت دارد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در سفری که در سپتامبر به ایتالیا داشت، هواوی را تهدیدی برای امنیت ملی این کشور توصیف کرده بود.

هواوی این اتهامات را قویا رد کرده و واحد ایتالیایی این شرکت برای هر گونه تفحص اعلام آمادگی کرده تا نشان دهد که فناوری اش مطمئن است.

با این حال منابع آگاه به رویترز اعلام کردند که دولت ایتالیا در نشست روز پنج شنبه خود از قدرت وتو برای پیشگیری از قرارداد فست وب که واحد ایتالیایی شرکت سوییس کام است، بهره برد تا مانع استفاده از تجهیزات شرکت هواوی در نسل پنجم شبکه موبایل این کشور شود.

دولت ایتالیا از فست وب خواست از تأمین کنندگان دیگری استفاده نماید. فست وب هواوی را بعنوان تنها تأمین کننده تجهیزات شبکه ۵G خود برگزیده بود.

در حالی که بعضی از متحدان آمریکا نظیر انگلیس ممنوعیت استفاده از تجهیزات هواوی را در زیرساختهای مخابراتی آتی اعلام نموده اند اما ایتالیا تابحال از انجام چنین کاری امتناع کرده بود اما منابع دولتی و صنعتی می گویند رم در قراردادهای ۵G رویکرد نزدیک به آمریکا را در پیش گرفته است.

دولت برای شرکتهایی که از تجهیزات ۵G هواوی در شبکه های نسل پنجم خود استفاده می نمایند، محدودیتهایی قائل شده است. تلکام ایتالیا که بزرگترین گروه مخابراتی این کشور است، در ژوییه هواوی را از دعوت به مناقصه تأمین تجهیزات ۵G حذف نمود.

شرکتهایی مخابراتی در ایتالیا در قراردادهایشان با هواوی بندی را قید کرده اند تا در صورت الزامات سنگین دولت در قبال موافقت با توافقشان، از قرارداد با این شرکت چینی کنار بکشند.

بر اساس گزارش رویترز، سازمان پست و مخابرات سوئد هم هفته گذشته استفاده از محصولات ساخت شرکتهای هواوی و ZTE چین برای شرکتهایی که در مناقصه امواج هوایی ۵G شرکت می کنند را ممنوع اعلام نمود. این سازمان اعلام نمود شرایط صدور مجوز بدنبال ارزیابیهایی که توسط نیروهای مسلح و سرویس امنیت سوئد انجام گرفته، تعیین شده اند.

منبع:

1399/08/06
22:17:30
5.0 / 5
1368
تگهای خبر: امنیت , سرویس , شبكه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات