معاون وزیر ارتباطات :

تولید مودم 5G در دستور كار قرار گرفت

تولید مودم 5G در دستور كار قرار گرفت كمك وب: معاون وزیر ارتباطات از برنامه ریزی برای تولید مودم نسل پنجم ارتباطات (5G) برای ارائه اینترنت ثابت وایرلس (FWA) به كاربران در نقاط بسیار پرتراكم و با اتصالات انبوه آگاهی داد.ستار هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به برنامه ریزی برای توسعه نسل پنجم ارتباطات در ایران مطابق با سایر کشورهای دنیا گفت: یکی از کارکردهایی که در فناوری ۵G به صورت ویژه به آن پرداخته می شود ارائه خدمات اینترنت در نقاط بسیار پرتراکم است که امکان ارائه کانکشن و پهنای باند مناسب وجود ندارد.
وی اظهار داشت: بدین جهت ما نیز قصدمان این است که در گام نخست از ظرفیت ۵G برای اتصالات انبوه در مناطقی که امکان ارائه سرویس با کیفیت مناسب در نسل چهارم (۴G) وجود ندارد، استفاده نمائیم.
معاون نوآوری وزیر ارتباطات افزود: الان دغدغه ای که با آن مواجه هستیم و تنها مربوط به کشور ما نیز نمی گردد این است که در کشور ضریب نفوذ گوشیهایی که از فناوری ۵G پشتیبانی کنند، محدود است و کاربران کمی این گوشیها را در اختیار دارند. بدین سبب برای این مساله راهکاری اندیشیدیم. به این معنا که بخواهیم از ظرفیت ۵G برای ارائه خدمات اینترنت (FWA (Fixed Wireless Access استفاده نمائیم.
هاشمی اشاره کرد: بدین جهت تولید مودم های ۵G را در دستور کار قرار دادیم که بر بستر FWA بتوانیم اینترنت ۵G به کاربران ارائه نماییم.
وی اظهار داشت: بر این اساس برای تولید مودم های نسل پنجم ارتباطات در داخل کشور برنامه ریزی کرده ایم و نمونه اولیه آن نیز ارائه شده است و امیدواریم خط تولید انبوه مودم ۵G تا پیش از اختتام سال ۹۹ ایجاد شود و بتوانیم متناسب با آن سرویس دهی به کاربران در مناطق هدف را آغاز نماییم.
معاون وزیر ارتباطات اشاره کرد: توانایی و دانش فنی تولید مودم در کشور وجود دارد و الان چند شرکت ایرانی به صورت تخصصی در حال تولید مودم هستند. برای ورود به ۵G نیز این شرکت ها با انتقال دانش و تکنولوژی این محصول، در زمینه تولید موفق خواهند بود.


منبع:

1399/07/12
13:43:26
5.0 / 5
1466
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات