انتقال بیماران به سایر بیمارستانها؛

باج افزار موذی صدها بیمارستان آمریكا را فلج كرد

باج افزار موذی صدها بیمارستان آمریكا را فلج كرد یكی از بزرگترین شبكه های ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در آمریكا مورد هجوم یك باج افزار قرار گرفته و از همین رو صدها بیمارستان در این كشور فلج شده اند.به گزارش کمک وب به نقل از انگجت، آن دسته از بیمارستان های آمریکا که از خدمات شرکت یو اچ اس یا Universal Health Services استفاده می نمایند به دلیل تسخیر کامپیوتر هایشان با باج افزاری موذی امکان عرضه هرگونه خدمات به بیماران و رجوع کنندگان را از دست داده اند.
یو اچ اس یکی از بزرگترین شرکت های خصوصی آمریکاست و درآمد سالانه آن در سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۱۱.۳۷ میلیارد دلار بوده است. این مشکل ابتدا با غیر ممکن شدن دسترسی به کامپیوتر های مورد پشتیبانی یو اچ اس در بعضی بیمارستان ها شروع شد و سپس با راه اندازی مکرر کامپیوتر ها و قفل شدن آنها و نمایش پیام های اخطار دریافت باج ادامه یافت.
یو اچ اس ضمن تأیید وقوع این مشکل، علت آنرا موضوعات امنیتی عنوان کرده است. این شرکت مدعی شده به دلیل این حمله باج افزاری اطلاعات بیماران یا کارکنان بیمارستان های مختلف در دسترس هکرها قرار نگرفته است. یو اچ اس هر سال به امور بیشتر از ۳.۵ میلیون بیمار در بیشتر از ۴۰۰ بیمارستان و مرکز درمانی در آمریکا و انگلیس رسیدگی می کند.
برخی کارکنان بیمارستان های صدمه دیده به این دلیل می گویند مجبور شده اند به استفاده از قلم و کاغذ روی بیاورند و قادر به دسترسی به پرونده دیجیتال بیماران نیستند. همینطور دسترسی به سوابق درمان، انجام آزمایش های مختلف و غیره در این بیمارستان ها ناممکن شده است. این حمله باج افزاری سبب شده تا بیماران بدحال و دارای شرایط اضطراری به بیمارستان های اطراف منتقل شوند. باج افزار عامل این حمله Ryuk نام دارد و تمامی فایل های ذخیره شده بر کامپیوتر های بیمارستان های مذکور را رمزگذاری کرده تا بدون پرداخت هزینه به هکرها قابل دسترسی نباشند. پیش از این موارد مشابه این نوع حمله در بیمارستان های کشورهای دیگری مانند آلمان رخ داده است.

1399/07/08
13:27:19
5.0 / 5
1642
تگهای خبر: امنیت , خدمات , دیجیتال , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات