ممنوعیت استفاده از تصاویر سیاسی در پروفایل فیسبوك

ممنوعیت استفاده از تصاویر سیاسی در پروفایل فیسبوك فیسبوك مجموعه مقررات جدیدی برای ارتباطات كارمندانش در محل كار وضع كرد كه شاخصترین آن ممنوعیت استفاده از تصاویر سیاسی برای عكس پروفایلشان است.به گزارش کمک وب به نقل از ایسنا، مقررات جدید استفاده کارمندان از تصاویر تبلیغ کننده نامزدهای سیاسی یا آرمان و اهداف بعنوان عکس پروفایل را ممنوع و آنها را ملزم کرده از تصویر خودشان استفاده کنند.

جو آزبورن، سخنگوی فیسبوک در اطلاعیه ای اظهار داشت: ما عمیقا به آزادی بیان، مذاکرات آزاد و فرهنگ مبتنی بر احترام و فراگیری شرکت احترام می گذاریم اما بر مبنای درخواستهای کارمندانمان، سیاستهای و ابزارهای کارمان را به روزکرده ایم تا مطمئن شویم افراد از هر دو گزینه حق بیان و حق انتخاب برخوردار می باشند.

مقررات جدید یک هفته بعد از این اعلام شدند که مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک به کارمندانش درباره مقررات جدیدی برای راهنمایی در مورد بحثها و مکالمات داخلی اطلاع داده بود.

مقررات جدید فیسبوک همینطور مفهوم آزار و اذیت را توسعه داده و هر گونه ارتباط تحقیرآمیزی که فضای کاری غیردوستانه ای را برای یک گروه محافظت شده ایجاد می کند، قدغن کرده است.

بر اساس گزارش شبکه CNBC، همینطور فیسبوک مشخص کرده است در کدام بخشهای محیط کار بحث درباره مسائل اجتماعی و سیاسی می تواند صورت گیرد. این شرکت پشتیبانی از میانه روی گروههای کاری غیررسمی را افزایش داده است.

همچنین بر مبنای یک خبر جداگانه دیگر، هیات نظارت فیسبوک که به دادگاه عالی فیسبوک شهرت پیدا کرده، مقرر است قبل از انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر آمریکا راه اندازی شود. این هیات به بررسی درخواستهای کاربران فیسبوک و اینستاگرام می پردازد که به تصمیمات این پلتفرمها در مورد حذف یک پست یا مشخص کردن آن بعنوان "اطلاعات نادرست" اعتراض دارند. همینطور دادگاه عالی فیسبوک از قدرت تجدیدنظر در مورد تصمیمات مدیران فیسبوک همچون مارک زاکربرگ برخوردار می باشد.

یکی از اعضای این گروه نظارتی مستقل به شبکه CNBC اظهار داشت که انتظار می رود فعالیت این گروه در اواسط یا اواخر اکتبر آغاز شود.

شبکه اجتماعی فیسبوک برای نشان دادن این که برای رویارویی با یکی از پولاریزه ترین انتخابات آمریکا در تاریخ معاصر آماده است، تحت فشار قرار دارد و کارشناسان نگران هستند که بعضی از کاربران این پلت فرم برای برانگیختن خشونت تلاش کنند.

منبع:

1399/07/04
20:32:22
5.0 / 5
1628
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات