اقتصاد دیجیتالی شغلی برای تحصیل كرده های بیكار

اقتصاد دیجیتالی شغلی برای تحصیل كرده های بیكار كمك وب: یك كارشناس بانكداری الكترونیكی با عرضه تعریفی از اقتصاد دیجیتالی به اهمیت استارت آپ ها در تحقق این مفهوم در اقتصاد كشور پرداخت و اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را در این حوزه به تنهایی كافی ندانست.


سیدمحمدامین حسینی در گفت وگو با ایسنا، اقتصاد دیجیتالی را استفاده از پلتفرم های دیجیتال مانند سایت ها، اپلیكیشن ها و شبكه های مجازی در فضای فعالیت اقتصادی تعریف و افزود: فعالیت هایی چون پرداخت های روزمره و تراكنش ها كه به صورت ناخودآگاه در فضایی غیر از فضای سنتی اتفاق می افتد از نمودهای عینی مفهوم اقتصاد دیجیتال در كشور است؛ امروزه خیلی از شركت های بزرگ با سرمایه بزرگ اقتصادی در حیطه فناوری اطلاعات قرار گرفته اند كه اهمیت هرچه بیشتر حوزه دیجیتالی را در اقتصاد جهانی نشان داده است.
وی با تقدیر از پیش قدم شدن وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه مفهوم اقتصاد دیجیتال در كشور اظهار نمود: اقدامات وزارت ارتباطات در حوزه تضمین افزایش سرعت بعنوان یك زیرساخت جدی در این حوزه قابل تقدیر است اما كافی نیست. برای توسعه اقتصاد دیجیتال در كشور باید به استارت آپ ها و به خصوص تجارت الكترونیكی توجه كرد چراكه این مقوله بسیار می تواند در تولید بسترهای اقتصادی هماهنگ با فناوری اطلاعات موثر باشد؛ از اقدامات اثرگذار در این حوزه تضمین حمایت های قانونی و یا حداقل برداشتن موانع مقرراتی از پیش روی این كسب و كارهاست.وی با اشاره به اینكه از فضای اقتصاد دیجیتالی نمی توان فاصله گرفت ادامه داد: هرچند نمی توان با همه مشكلات اقتصادی كشور را بر دوش ضعف در توسعه اقتصاد دیجیتالی گذاشت اما این حوزه در صورت رشد و توسعه حوزه ای بسیار مستعد برای تولید اشتغال برای جوانان تحصیلكرده است. اگر دولت در این حوزه حمایت های لازم را از استارت آپ ها یا كسب وكارهای نوپا به عمل بیاورد، می توان از شكست این استارت آپ ها در شروع كار خود جلوگیری كرد.
حسینی به ضرورت حمایت و همكاری دیگر دستگاه ها با وزارت ارتباطات هم اشاره كرد و اظهار داشت: معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانك مركزی باید نهادی مشترك را با وزارت ارتباطات برای شناسایی شركت ها و استارت آپ ها و تولید شتاب دهنده ها تشكیل دهند تا در نهایت بتوان معنای اقتصاد دیچیتال را در كشور محقق كرد.
وی در توصیف اهمیت حمایت از توسعه كسب وكارهای نوپا در اقتصاد دیجیتالی به تجربه كشورهای دیگر در این زمینه اشاره و اظهار نمود: بعضی از كشورها حتی وزارتی را برای رسیدگی به امور استارت آپ ها و كسب وكارهای نوپا تشكیل داده اند.1396/09/28
15:34:55
5.0 / 5
4669
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات