هشدار یك مقام انگلیسی؛

پول خویش را با بیت كوین بر باد ندهید!

پول خویش را با بیت كوین بر باد ندهید! كمك وب: یك مقام ارشد انگلیسی در هشداری به مردم و كاربران اعلام نموده است كه با سرمایه گذاری و خرید و فروش به ارز دیجیتالی بیت كوین ممكن است همه پولشان را از دست بدهند.به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت independent، زمانی ارزش ارزهای دیجیتالی و مجازی همانند بیت كوین كمتر از یك دلار بود و اكنون تا مرز ۱۸ هزار دلار هم رسیده است. در واقع، فناوری بیت كوین كه یك پول رمزنگاری شده است، این امكان را به كاربران می دهد كه بدون نیاز به هیچ بانكی مبادلات مالی خویش را انجام می دهند و همینطور هویت طرفیت معامله هم ناشناس باقی می ماند.

بیت كوین یك ارز دیجیتالی رمزنگاری شده است كه باید توسط سیستم های رایانه و با استفاده از الگوریتم های پیشرفته ای استخراج یا ماینینگ شود.

بسیاری از كشورهای جهان همچون كشورهای اروپایی در تلاش هستند تا این پول بی افسار را كنترل كرده و معاملات با آن را تا حد امكان محدود كنند چون كه آنها بر این باورند بیت كوین به تجارتهای غیر قانونی و غیر مجاز همچون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دارو و مواد مخدر دامن زده و به دلیل آنكه مقامات قضایی و پلیس نمی توانند طرفیتن معامله را شناسایی و ردگیری كنند، سبب سهولت آن می گردد.

بیت كوین طی سال جاری، بعد از افزایش تقاضاهای سازمان دهی شده جهت استفاده از ارزهای رمزگذاری شده و توسعه مصرف اصلی و مالی از آن، بیش از ۹۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است. طی سال های اخیر، ارز مجازی بیت كوین توانسته است ارزش بسیار بالایی را برای خود ثبت كند و در آخرین مبادلات بازار جهانی، بیت كوین با رسیدن به رقم ۱۸ هزار دلار ركورد جدیدی را ثبت كند.

این در حالیست كه خیلی از تحلیلگران بازار بر این باورند كه این افزایش بی رویه و بی سابقه ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت كوین كاملا موقتی و زودگذر خواهند بود و رشد ارزش ناگهانی بیت كوین هم حبابی بوده و همچون حباب هم بزودی خواهد تركید.

آندرو بیلی – یكی از مقامات ارشد مالی در انگلستان – به مردم و كاربران در تمامی كشورها بویژه انگلستان اخطار می دهد كه سرمایه گذاری و خرید و فروش به بیت كوین ریسك بزرگی به حساب می آید و این احتمال وجود دارد كه تمامی دارایی ها و پول هایی كه كسب كرده اند، یك شبه بر باد برود.

وی همینطور معتقد است كه حتی نامگذاری كلمه "ارز" برای بیت كوین هم نادرست بوده است چراكه اصلا بیت كوین یك ارز نیست بلكه تنها یك كالا یا دارایی است كه ارزش آن می تواند كم یا زیاد شود.
وی خاطر نشان می كند كه بیت كوین یك كالا یا دارایی معمولی نیست بلكه خصوصیت های عجیب و غریبی دارد چراكه عرضه آن ثابت است و زیاد نمی شود اما تقاضا برای آن بیشتر و بیشتر می گردد.
وی در مصاحبه ای با بخش خبری نیوزنایت، در آخر به عنوان یك اخطار كاملا جدی به مردم و كاربران اعلام می كند كه با سرمایه گذاری و خرید و فروش به بیت كوین باید آماده از دست دادن پول های خود باشند و با علم به این مساله، اقدام به تجارت با بیت كوین كنند.
1396/09/26
23:36:15
5.0 / 5
4534
تگهای خبر: دیجیتال , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات