افزایش حملات دیداس با گسترش فعالیتهای آنلاین

افزایش حملات دیداس با گسترش فعالیتهای آنلاین به گزارش كمك وب حملات دیداس به یك خطر جهانی تبدیل گشته و محققان افزایش حملات دیداس را به همه گیری ویروس كرونا نسبت می دهند كه مصرف كنندگان را به خدمات آنلاین وابسته كرده است.


به گزارش کمک وب به نقل از ایسنا، بارها اتفاق افتاده که بعضی از وب سایت ها بر اثر حملات منع سرویس توزیع شده (DDOS) از دسترس بیرون بروند. حملات دیداس به نحوی رخ می دهد که فرد مهاجم که قصد حمله به سرویسی را دارد، ترافیک بسیاری را که عمدتاً حاوی تقاضای کاذب است، روی یک سایت یا سرور می فرستد و موجب می شود آن سرویس دهنده دیگر نتواند جواب دهد و از کار بیفتد و یا از دسترس بیرون رود.
بر اساس گزارش منتشرشده در وب سایت پلیس فتا، حملات دیداس در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ نسبت به سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ بیش از ۲۷۸ درصد و نسبت به سه ماه گذشته بیش از ۵۴۲ درصد افزایش یافته است. گزارشات منتشرشده نشان میدهد که حملات دیداس به یک خطر جهانی تبدیل گشته است و با افزایش حملات و پیچیدگی آنها، ISP ها مجبورند اقدامات امنیتی خودرا تقویت نمایند.

ترافیک غیر قابل کشف و غیرطبیعی
در صورتیکه حملات دیداس خدمات را برای شرکت های بزرگ و افراد بطور یکسان مختل می کند، ISP ها در مقابل حملات با چالش های بیشتری روبه رو می شوند تا ترافیک های غیر قابل کشف و غیرطبیعی را مهار کنند. بگفته پژوهشگران حملات دیداس بدون سروصدا کار می کنند. پژوهشگران افزایش حملات دیداس را به همه گیری ویروس کرونا نسبت می دهند، برای اینکه مصرف کنندگان به خدمات آنلاین وابسته می شوند و کار از خانه بعنوان یک امر عادی جدید در جهت کوشش برای جلوگیری از شیوع این بیماری است.
به این علت که کار کردن ازراه دور تبدیل به یک استاندارد جدید شده است و استفاده اینترنت خانگی در این ایام بیشتر شده، اقدامات امنیتی مناسب برای کاهش این حملات برای ISP ها یک امر مهم می باشد. حملات دیداس، چه بوسیله ورودی و چه بوسیله خروجی ها، تهدیدی برای این استاندارد کار جدید است که هیچ یک از کاربران خانگی قادر نخواهند بود بطور مؤثر از آن جلوگیری و آنرا شناسایی کنند. بنا بر این ISP ها برای حفظ کیفیت اتصال به شبکه خود باید از اقدامات محافظتی استفاده کنند.

ISP ها مورد حمله قرار گرفتند
چنین اتکای سنگین به خدمات آنلاین موجب ایجاد افزایش حملات و موجب غلبه بر ISP ها شده است. علاوه بر حملات دیداس سنتی، پژوهشگران الگوهای مختلف ترافیکی غیرعادی، همچون حملات کوچک و کوچک تر را که "قاتلان نامرئی" نامیده می شوند، شناسایی نمودند. این نوع حملات معمولاً توسط ISP ها نادیده گرفته می شوند و این امر موجب اختلالاتی هنگام دسترسی به وب سایت ها و شبکه های خدمات آنلاین می شود.
کارشناسان معتقدند که این روند به زودی از بین نمیرود و باید با انجام اقداماتی زیرساخت های شبکه اینترنتی را در مقابل حملات شدید ایمن کرد. ISP ها نقش کلیدی در جلوگیری و کاهش حملات در دراز مدت دارند و از شبکه ها و کاربران خود در مقابل همه حملات قدیمی و جدید محافظت کنند. بههمین منظور باید اقدامات لازم برای رسیدگی و مدیریت ترافیک مشکوک صورت گرفته و اتصال بموقع سرویسدهی شبکه به مشتریان در هنگام حملات دیداس صورت گیرد.
یافته های تحقیقاتی نشان میدهد که حملات Bits-and-Pieces همچنان به صورت سنتی ادامه دارند. این مشکل ناشی از حملات و درخواست هایی از جانب IP های مختلف است که در نهایت زیرساخت ها را به صورت هدفمند بوسیله حملات کوچک فراوان از منابع مختلف محاصره و موجب لطمه و اختلال در آنها می شود. علاوه بر این، ۹۰ درصد از حملات به کار رفته نیز از یک رویکرد منحصر به فرد بهره برده اند که این تغییر از خاصیت های این حملات نسبت به حملات سنتی است.
از آن جا که حملات دیداس پیچیده تر می شود و با تغییر در شیوه زندگی به سبب همهگیری ویروس کرونا تشدید می شود، باید سیاست ها و شیوه های امنیتی جدید برای جهان در نظر گرفته و مورد توجه قرار گیرد و ISP ها باید با روش های جدید حملات ناشی از وضع موجود سازگار شوند و به آنها بپردازند و به دنبال کاهش و مدیریت اختلالات ناشی از حملات گسترده دیداس باشند.1399/05/06
15:22:40
5.0 / 5
1949
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات