در استرالیا؛

كرونا دستگاه های خودپرداز را بازنشسته كرد

كرونا دستگاه های خودپرداز را بازنشسته كرد به گزارش كمك وب بررسی تازه بانك مركزی استرالیا نشان داده است شیوع كرونا باعث كاهش شدید استفاده از دستگاه های خودپرداز و چك شده و در عوض خدمات پرداخت آنلاین رونق گرفته است.به گزارش کمک وب به نقل از زد دی نت، شیوع کرونا در خیلی از نقاط جهان از ماه مارس گذشته سبب شده تا خیلی از مردم جهان استفاده از پول نقد و چک را کنار بگذارند و به روش هایی همچون استفاده از کارت های اعتباری و خدمات پرداخت آنلاین متوسل شوند.
آمار بانک مرکزی استرالیا حاکیست پس از همه گیر شدن ویروس کرونا در استرالیا استفاده از چک برای پرداخت های شخصی در این کشور به تقریباً صفر رسیده و در مقابل استفاده از روش های پرداخت آنلاین و کارت اعتباری حدود ۳۰ درصد بیشتر شده است. بعد از انتشار کرونا صدور چک توسط نهادها و مؤسسات مالی بزرگ هم کاهش یافته و مجموع ارزش این چک ها از حدود ۲۰ میلیارد دلار استرالیا در ابتدای سال ۲۰۲۰ به نصف این رقم پس از انتشار کرونا نزول کرده است.
از جمله دیگر روش های پرداخت غیرحضوری و غیرنقدی که به دلیل انتشار کرونا در استرالیا محبوبیت بیشتری یافته می توان به ترتیب به پرداخت های اعتباری (خرید آنلاین و پرداخت در آینده)، استفاده از فناوری های رادیویی مبتنی بر تلفن همراه برای پرداخت غیرلمسی و از راه دور، استفاده از ارز رمز، اپلیکیشن های مالی تلفن همراه، سیستم های پرداخت در درون اپلیکیشن های گپ و گفتگو و غیره اشاره نمود.
در شرایطی که در سال ۲۰۰۷ حدود ۷۰ درصد مردم استرالیا از روش های پرداخت نقدی استفاده می کردند، این رقم در سال ۲۰۱۹ به کمتر از ۳۰ درصد از جمعیت این کشور کاهش یافته است و ارزش مالی این پرداخت های نقدی هم به کمتر از ۱۰ درصد کل تراکنش های مالی این کشور رسیده است.
همچنین میزان برداشت مالی از خودپردازهای استرالیا از ۱۵ میلیارد دلار این کشور در سال ۲۰۰۷ به حدود ۴ میلیارد دلار بعد از شیوع کرونا نزول کرده و این روند نزولی با سرعت بالایی ادامه دارد.

1399/03/19
23:25:25
5.0 / 5
2538
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات