ورایزن:

شبكه 5G در گسترش كرونا هیچ نقشی ندارد!

شبكه 5G در گسترش كرونا هیچ نقشی ندارد! كمك وب: مدیر ارشد اجرایی اپراتور مخابراتی ورایزن شایعات مربوط به نظریه توطئه درباب نقش شبكه 5G در گسترش ویروس كرونا او را به كلی رد و تكذیب نمود.


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، هانس وستبرگ - مدیر ارشد اجرایی شركت مخابراتی ورایزن - كه بدون شك یكی از بزرگترین اپراتورهای فعال در حوزه توسعه زیرساخت های مربوط به نسل پنجم شبكه اینترنت همراه موسوم به شبكه ۵G محسوب می شود، اخیرا شایعات و نظریه های توطئه درباب نقش شبكه ۵G در گسترش ویروس خطرناك و مرگبار كرونا در كشورهای مختلف جهان را از لحاظ علمی و فنی رد و تكذیب نمود.
وستبرگ در ادامه سخنان خود اضافه كرد: هیچ ارتباطی میان شبكه ۵G و ویروس كرونا وجود ندارند و این شایعات تنها اخبار نادرست و گمراه كننده در فضای مجازی به شمار می روند.
همزمان با شروع گسترده ویروس كرونا اری از افراد و كارشناسان كه پیش تر از منتقدان توسعه و راه اندازی نسل پنجم اینترنت همراه بودند، از نقش این نسل از شبكه در تقویت ویروس و همه گیری آن در كشورهای مختلف جهان سخن گفته بودند.
این نظریه توطئه كه اخیراً بیشتر در بریتانیا جنجال آفرین و دردسرساز شده است، ریشه در یكی دو سال اخیر دارد كه خیلی از دانشمندان و منتقدان شبكه ۵G با انتشار گزارش های مفصل از تاثیر و تبعات مخرب و منفی توسعه این شبكه بر سلامت انسان حیوان و محیط زیست و همین طور افزایش احتمال مبتلاشدن به سرطان و بسیاری دیگر از بیماری های خطرناك آگاهی داده و به دولت های كشورهای مختلف دراین زمینه آگهی داده بودند.
آنها اعتقاد دارند كه دولت های مختلف در سراسر جهان نیز به سبب سودآوری و درآمدزایی بسیار بالایی كه توسعه و راه اندازی این نسل از شبكه اینترنت پرسرعت برایشان به ارمغان می آورد، همچنان به همكاری با اپراتورهای مخابراتی و شركت های تكنولوژی فعال در این عرصه ادامه می دهند.
این در حالیست كه خیل عظیمی از كارشناسان فعال در حوزه فناوری نظر این دسته از منتقدان را قبول نداشته و با فرض اینكه فركانس های شبكه ۵G نیز همچون نسل های پیش از آن تنها فركانس های رادیویی هستند و وارد بافت های بدن انسان می شوند، این نظریه ها را رد می كنند.1399/01/31
11:45:00
5.0 / 5
2642
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات