رشد ۱۱۰ درصدی مصرف اینترنت مخابرات

رشد ۱۱۰ درصدی مصرف اینترنت مخابرات به گزارش كمك وب مصرف اینترنت مشتركان مخابرات نسبت به ترافیك مشابه سال قبل ۱۱۰ درصد افزوده شده است.


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، انتشار كرونا در كشور به قرنطینه اختیاری افراد منجر شده و در این میان مصرف اینترنت بعنوان راهی برای گذراندن اوقات فراغت، استفاده از روش های دوركاری و آموزش مجازی افزایش یافته است. البته سرعت و كیفیت اینترنت هم از مواردی است كه همواره دغدغه كاربران بوده و در این شرایط همه نیازمند كیفیت مناسب برای فعالیتهای اینترنتی خود هستند.
محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- برای تسهیل شرایط دوركاری كارمندان، آموزش مجازی دانش آموزان و دانشجویان و همینطور به علت افزایش مصرف كاربران از اینترنت، دستور به فعال كردن بسته های ۱۰۰ گیگابایتی اینترنت برای تمامی كاربران ثابت داد و همینطور بعضی از سریال ها و فیلم های تلویزیون های اینترنتی را مجانی كرد واین مبحث منجر به ۲.۵ برابر شدن مصرف اینترنت شد.
در این راستا محمدرضا بیدخام -مدیركل ارتباطات و امور بین الملل شركت مخابرات ایران- در گفتگو با ایسنا، درباره مصرف اینترنت كاربران در دو ماه گذشته اظهار نمود: مصرف اینترنت مشتریان مخابرات در اواسط اسفند، ۴۲۰۰ ترابایت بود كه آخر اسفند میزان مصرف ترافیك داخلی و خارجی به ۸۲۰۰ ترابایت رسید و علت افزایش مصرف از اواسط اسفندماه، مباحث مربوط به دوركاری و بسته مجانی ۱۰۰ گیگابایتی در نظر گرفته شده با تاكید وزیر ارتباطات برای مشركین اینترنت ثابت بود.
او همینطور درباره مصرف فعلی مشتركان مخابرات تصریح كرد: مصرف اینترنت حال حاضر حدودا ۶۹۰۰ ترابایت است كه نسبت به ترافیك مشابه سال قبل ۱۱۰ درصد افزوده شده است.1399/01/25
16:13:47
5.0 / 5
2898
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات