به دلیل ركود اقتصادی ناشی از كرونا؛

تسلا صدها كارمندش را به مرخصی فرستاد

تسلا صدها كارمندش را به مرخصی فرستاد كمك وب: شیوع ویروس كرونا و ركود جهانی اقتصاد موجب كاهش خرید خودرو های برقی شده و همین مورد سبب شده تسلا نیمی از كاركنان واحد فروش خود در آمریكا را به مرخصی الزامی بفرستد.به گزارش كمك وب به نقل از سی ان بی سی، تسلا حدود نیمی از كاركنان واحد فروش و خدمات بعد از فروش خودرا در ایالات متحده آمریكا به مرخصی الزامی فرستاده است.
الون ماسك مدیر عامل تسلا در فوریه سال ۲۰۱۹ از برنامه های این شركت برای آنلاین كردن كامل پروسه فروش خودرو های برقی خود آگاهی داده بود، اما در مارس سال ۲۰۱۹ از این تصمیم عقب نشینی كرد و تصمیم گرفت واحد فروش فیزیكی تسلا را كماكان حفظ كند.
بررسی های مؤسسه وود مكنزی نشان میدهد فروش جهانی خودرو های برقی در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال ۲۰۱۹ حدود ۴۳ درصد كاهش یافته و تا انتهای سال ۲۰۲۰ به تنها ۱.۳ میلیون واحد می رسد. این كاهش شدید تسلا را به این نتیجه رسانده كه لازم است نیمی از كاركنان واحد فروش خودرا تا اطلاع ثانوی مرخص كند.
در شرایطی كه سه تن از كاركنان تسلا در ایالت های مختلف آمریكا بدون افشای هویت خود این مساله را تأیید كرده اند، تسلا هنوز خود دراین زمینه بطور رسمی موضع گیری نكرده است.
تسلا به سبب شیوع ویروس كرونا تولید خودرو های برقی را در كارخانه اصلی خود در كالیفرنیای آمریكا نیز به حالت تعلیق درآورده است. این نگرانی وجود دارد كه تسلا در صورت تداوم وضعیت وخیم اقتصادی فعلی، كاركنان به مرخصی رفته خودرا بطور دائم اخراج كند.


منبع:

1399/01/23
20:22:11
5.0 / 5
2850
تگهای خبر: آنلاین , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات