با استفاده از فناوری موبایل؛

همكاری اپل و گوگل برای مقابله با گسترش ویروس كرونا

همكاری اپل و گوگل برای مقابله با گسترش ویروس كرونا كمك وب: اپل و گوگل مشغول توسعه فناوری مخصوص موبایل هستند كه به كاربران آگهی می دهد در فاصله نزدیكی از یك فرد مبتلا به كووید 19 قرار دارند. بدین سان از شیوع این ویروس جلوگیری می شود.به گزارش كمك وب به نقل از بلومبرگ، اپل و گوگل گستره نفوذ خود بر بازار فناوری را تركیب كرده اند تا به روشی هوشمند با ویروس كرونا مقابله كنند.
این دو شركت اعلام نموده اند مشغول توسعه یك فناوری مخصوص تلفن هوشمند هستند كه به كاربران آگهی می دهد در فاصله نزدیكی از یك فرد مبتلا به ویروس كرونا قرار گرفته اند.
این قابلیت «ردیابی تماس» (contact tracing) نام گرفته و با ارسال بموقع اطلاعات درباره آنكه آیا فرد باید خودرا قرنطینه كند یا آزمایش مبتلاشدن به ویروس بدهد، در كاهش روند گسترش ویروس كرونا عملكرد موفقی داشته است.
اقدامات قبلی شركت های بزرگ فناوری در آمریكا روی تهیه منابع اطلاعاتی درباره كووید ۱۹بود. اما این شراكت اولین اقدامی است كه بطور موثر به كاهش گسترش همه گیری كووید ۱۹ كمك می نماید.
اپل و آلفابت اعلام نموده اند نرم افزار مذكور را در اواسط ماه می عرضه می كنند. این نرم افزار به مقامات بهداشت عمومی اجازه می دهد تا عملیات ردیابی كاربران را انجام دهند.
همچنین این دو شركت در ماه های آینده قابلیت هایی به سیستم های عامل خود می افزایند كه جهت استفاده از آنها نیاز به یك اپلیكیشن جداگانه نیست.
هنگامی كه این طرح بطور كامل اجرا شود، دو شركت می توانند آنرا برای طیف وسیعی از جمعیت جهان ارائه نمایند. این درحالی است كه سیستم عامل iOS اپل و اندروید گوگل در سراسر جهان حدود ۳ میلیارد كاربر دارند.


منبع:

1399/01/23
13:46:46
5.0 / 5
2951
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات