صمیمی به مناسبت سالروز تاسیس پژوهشگاه فضایی مطرح كرد

دستاوردهای پژوهشگاه فضایی از ساخت ماهواره های مخابراتی تا باتری فضایی

دستاوردهای پژوهشگاه فضایی از ساخت ماهواره های مخابراتی تا باتری فضایی به گزارش كمك وب رئیس پژوهشگاه فضایی با بیان این كه ششم اسفند 1398 مصادف با سالروز تاسیس پژوهشگاه فضایی ایران است، اظهار داشت:  امسال برای نخستین بار، این روز را در تقویم پژوهشگاه ثبت كرده و آنرا گرامی می داریم.


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، دكتر حسین صمیمی در پیامی به مناسبت سالروز تاسیس پژوهشگاه فضایی ایران ضمن تبریك این روز به تلاشگران این پژوهشگاه اظهار نمود: در این روز كه پژوهشگاه توانسته در عرصه فضایی كشور بدرخشد، یاد و خاطره شهدای گرانقدر علم و فناوری این پژوهشگاه را كه در این موفقیت ها سهیم بوده اند نیز گرامی می داریم.

وی اشاره كرد: لازم می دانم از زحمات روسای قبلی پژوهشگاه كه برای هدایت، حفظ و نگهداری و توسعه این مجموعه زحمات بسیاری را متقبل شده اند، تشكر كنم.

صمیمی اشاره كرد: هسته اولیه این پژوهشگاه از تجمیع پژوهشكده ها و مراكزی تشكیل شده كه هر كدام توانمندی های ارزشمندی در حوزه تحقیقات و فناوری فضایی و مهندسی داشته اند و در كنار این توانمندی ها، تجربیات و سوابق بهادار این مجموعه ها در دوران دفاع مقدس نیز میراث گرانبهایی بوده كه به این پژوهشگاه به ارث رسیده و الان پژوهشگاه فضایی ایران با پشتوانه این میراث گرانبها و روحیه جهادی و با تاكید بر همت متخصصان جوان و متعهد خود بعنوان یك پژوهشگاه عملیاتی مشغول انجام وظایف و ماموریت های محوله بوده و در این راه دستاوردهای ارزشمندی را تقدیم حوزه فضایی كشور كرده است كه ان شااءالله با لطف و عنایت الهی و زحمات پژوهشگران پژوهشگاه فضایی این مسیر موفقیت ادامه خواهد داشت.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران اشاره كرد: بدیهی است موفقیت پژوهشگاه در این راه مدیون حمایت های مهندس آذری جهرمی و معاونان ارجمند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز بوده است كه از مساعدت های همه این عزیزان تشكر و قدردانی دارم.
وی تصریح كرد: تلاشگران خستگی ناپذیر پژوهشگاه فضایی ایران در عرصه های مختلف حوزه فضایی از طراحی و ساخت ماهواره های مخابراتی ناهید ۱ و۲، ماهواره سنجشی پارس ۱، سامانه بلوك انتقال مداری، توسعه خدمات فضاپایه با كاربرد داده های سنجش از دور، بالن مخابراتی و نیز توسعه فناوری های كلیدی مانند پنل های خورشیدی، سار هواپایه، حسگرها، پین پولر و چرخ عكس العملی، باتری فضایی و نیز ایجاد زیرساخت های لازم در آزمایشگاه ها، توانسته اند دستاوردهای بهادار ای را پیشكش مردم شریف ایران كنند كه جای تقدیر دارد.

صمیمی اشاره كرد: در این مناسبت، با تشكر از همه همكاران در تمامی بخش ها و پژوهشكده ها كه تلاش بسیار كرده اند و با وجود تمامی سختی ها همچون تحریم های ظالمانه آمریكا و شرایط اقتصادی، در خدمت به عرصه فضایی كشور و توسعه آن كوشیده اند، آرزوی موفقیت بیش از پیش و بهروزی دارم.
منبع:

1398/12/08
10:01:15
5.0 / 5
3336
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات