آمریكا هم از پس بیت كوین ها برنیامد

آمریكا هم از پس بیت كوین ها برنیامد به گزارش كمك وب یك كارشناس حوزه تجارت الكترونیكی با اشاره به مزایای استفاده از بیت كوین ها بخصوص در فضای تحریم های مالی، نسبت به صدمه های این حوزه در صورت نداشتن اطلاعات كافی درباره سازوكار پولهای الكترونیكی هم اخطار داد.


مصطفی امیری در گفت وگو با ایسنا، با بیان این كه اساسا در فضای اینترنتی هیچ گونه مركزیتی وجود ندارد، اظهار نمود: در گذشته موسسات مالی بزرگ و یا بانك های مركزی كنترل فضای پولی را به عهده داشتند. در حالی كه حالا در فضای مالی و اینترنتی جدید هر كسی می تواند هر تراكنشی را انجام دهد كه مورد تایید هم قرار بگیرد، ضمن این كه در این فضا شفافیت تراكنش ها بیشتر از فضای سنتی است چراكه مبدا و مقصد تراكنش ها به راحتی قابل ردیابی است.
امیری درباره بیت كوین ها با بیان این كه تنها تعداد مشخصی بیت كوین در دنیا وجود دارد، اظهار داشت: این مساله به محدودیت ها در عرضه و تقاضا كمك می نماید و كاربران می توانند مطمئن باشند كه این حوزه در گذر زمان رشدی منطقی را تجربه خواهد نمود. همانند طلا كه در اثر گذر زمان با عنایت به ثابت بودن میزان آن از رشد معقولی برخوردار شد.
این كارشناس حوزه تجارت الكترونیك با اشاره به مزایای بیت كوین ها برای شرایط حال حاضر كشور با عنایت به وجود تحریم ها بر ضد كشور هم اظهار نمود: به علت این كه بیت كوین ها هیچ محدودیتی را از سوی هیچ سیستم مالی نمی پذیرد و حتی نظام مالی آمریكا هم نمی تواند كنترلی برروی آن داشته باشد، فضای ارزهای رمزنگاری شده و بیت كوین ها بسیار می تواند با عنایت به تحریم ها علیه كشور راهگشا باشد. با عنایت به محدودیت مبادلات پولی این فضا می تواند بسیار برای مبادلات مالی و ارسال پول به خارج كشور مناسب باشد.
امیری با اشاره به سرعت بالای انجام مبادلات با استفاده از ارزهای رمزگذاری شده كه بیت كوین هم یكی از آنهاست، تصریح كرد: برای فرستادن پول به خارج از كشور قبلا با استفاده از حواله ها و طی مراحل قانونی و بانكی اقدام می شد، اما در فضای بیت كوین ها و ارزهای الكترونیك تا سقف شش ساعت پول قابل انتقال خواهد بود و از همین طریق هم خیلی از شركت ها هم برای تسهیل انتقال پول بین كشورها استفاده می كنند.
وی در ادامه به مخاطرات استفاده از ارزهای رمزنگاری شده هم اشاره و خاطرنشان كرد: در این فضا ممكن است ریسك پولشویی بالا برود، اما با عنایت به این كه تراكنش ها از ابتدا تا آخر مشخص شده، كافی است تا هویت یك نفر در این زنجیره مشخص شود. در زمان خرید بیت كوین ها فروشنده یكسری اطلاعات هویتی را دریافت می كند كه بعدا می تواند بعنوان اطلاعات هویتی برای پیدا كردن مجرمان از آن استفاده شود، اما در حالت كلی در بلاك چین ها با عنایت به این كه زنجیره مبادلات از ابتدا تا آخر تعریف شده است، كار پیدا كردن مجرمان هم راحت تر می گردد.
این كارشناس حوزه تجارت الكترونیك در ادامه با اشاره به ریسك بالای سرمایه گذاری در فضای بیت كوین ها، بیان كرد: هركسی كه می خواهد از بیت كوین ها بعنوان یك ابزار مبادلاتی استفاده كند باید از قبل نسبت به طرز استفاده از آن آگاهی كامل داشته باشد تا دچار غافلگیری و ضرر و زیان نشود، اما امروز با عنایت به موانعی كه دراین حوزه وجود دارد اگر كسی بدون اطلاعات كافی به سرمایه گذاری در این حوزه وارد اقدام كند احتمال شكست او بالا خواهد بود.


 

1396/09/08
22:36:53
5.0 / 5
4515
تگهای خبر: الكترونیك , اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات