وزیر ارتباطات:

محاسبه قیمت اینترنت در مدل جدید

محاسبه قیمت اینترنت در مدل جدید به گزارش كمك وب وزیر ارتباطات با انتشار تعرفه های سابق و جدید اینترنت ثابت مصوبه كمیسیون تنظیم مقررات ضمن عرضه تحلیلی، از كاهش قیمت همراه با تضمین سرعت و افزایش میزان مصرف حجم اطلاع داد.


به گزارش كمك وب به نقل از مهر، محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تعرفه های جدید اینترنت ثابت ADSL را در صفحه شخصی اش در اینستاگرام منتشر كرده است. توضیحات وزیر ارتباطات در مورد تعرفه های جدید اینترنت ثابت به شرح زیر است: در مدل جدید شركتهای عرضه دهنده موظف به تضمین سرعت خریداری شده به مشتركین خود هستند. مصرف منصفانه مفهومی است كه در سرویسهای خانگی دنیا مورد استفاده است. سرویس خانگی كه صرفا بر مبنای سرعت و بدون سقف مصرف منصفانه عرضه شود، همان سرویس اختصاصی است كه تعرفه آن اكنون موجود است و استفادہ تجاری دارد، طبعا مسیر حركتی انتخاب شدہ مارا به سمت مدلهای استاندارد جهانی نزدیك تر خواهد ساخت. در چند روز اخیر یكی از شركتها تعرفه های خویش را اعلام نموده است. مقایسه ساده مصوبه جدید با مصوبه قبلی نشان داده است كه در مدل سابق برای سرویس دو مگابیت در ثانیه با سقف مصرفی گیگابایت بایستی سی و پنج هزار تومان پرداخت می شد. اكنون برای سرویس دو مگابیتی با حجم مصرف عادلانه بیست گیگابایتی، بیست و پنج هزار تومان پرداخت خواهد شد. عملا سی درصد كاهش در هزینه و صد درصد رشد در میزان مصرف. در سرویس شانزده مگابیتی هرچند پرداخت با رشد شصت درصدی مواجه شده اما میزان مصرف رشد هزار و دویست درصدی را نشان داده است. مطالعات بازار حاكی از این است كه حدود هفتاد درصد كاربران، مصرف هفت تا ده گیگابایتی را در ماه تجربه می كنند. در فضای رقابتی موجود بایستی منتظر اعلام تعرفه سایر شركتها بود. طبیعتا فضای رقابتی بین شركتها شرایطی مناسب به سمت مصرف كننده نهائی را رقم خواهد زد. سقف مصرف منصفانه برای ترافیك داخلی دو برابر سقفهای اعلام شدہ است. این مهم طبیعتا سبب رشد محتوای محلی به خصوص سرویسهای ویدئوی آنلاین خواهد شد. این تصمیم بر مبنای اسناد بالادستی به خصوص سند تبیین الزامات شبكه ملی اطلاعات دریافت شدہ است.
وی در انتها پست اینستاگرامی خود آورده است: فضای مجازی، فضایی مناسب برای طرح دیدگاهها و انتقادات است و بیان این دیدگاهها در تصمیمات مسئولین موثر است. نحوه بیان انتقادات در فضای عمومی كه توسط بسیاری قابل رویت است بسیار حائز اهمیت است. افرادی برای بیان دیدگاههای خود از ادبیاتی بهره می گیرند كه مناسب این فضا نیست. امیدوارم این رویه اصلاح شود و در فضایی سالم و صمیمی با شما در ارتباط باشم.
سپاس از توجه شما همراهان عزیز
 

1396/09/07
23:51:18
5.0 / 5
5043
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات