وزیر ارتباطات خبر داد:

ماهواره ناهید یك آماده پرتاب به مدار 250 كیلومتری زمین

ماهواره ناهید یك آماده پرتاب به مدار 250 كیلومتری زمین به گزارش كمك وب وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: ماهواره ناهید یك ظرف روزهای آینده آماده تحویل به وزارت دفاع است و پرتاب آن توسط این وزارتخانه برنامه ریزی خواهد شد.


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه افتتاح پروژه های زیرساختی مخابرات شهرستان ساوه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: ماهواره "ناهید یك" ماهواره ای مخابراتی است كه در مدار ۲۵۰ كیلومتری زمین قرار می گیرد و طول ماندگاری آن در فضا می تواند حدود ۲.۵ ماه باشد.
وی ادامه داد: این ماهواره علاوه بر ماموریت مخابراتی، یكی از توانمندی ها و تكنولوژی های توسعه یافته توسط مهندسان ایرانی را مورد آزمایش قرار می دهد.
وی در توضیح بیشتر این توانمندی و تكنولوژی بدست آمده توسط مهندسان ایرانی اظهار داشت: این ماهواره از سلول های خورشیدی متحركی برخوردار می باشد و در طول عملیات و مدت استقرار خود در فضا، سلول های خورشیدی كه بر روی ماهواره نصب است را باز و بسته خواهدنمود كه یك دستاورد بزرگ برای كشور شمرده می شود.
آذری جهرمی به تصویربرداری دوربین نصب شده بر روی این ماهواره اشاره نمود و اضافه كرد: دایر كردن ارتباطات مخابراتی از مزیت های این ماهواره است كه با انجام تست های نهایی، آماده پرتاب است و زمان پرتاب آن بوسیله وزارت دفاع اعلام می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه هدف خود از سفر به استان مركزی را بررسی آخرین وضعیت زیرساخت های ارتباطی و بررسی روند اجرای پروژه های مخابراتی دانست و اضافه كرد: در جریان سفر به ساوه یك مسیر ترانزیتی مهم با استفاده از تجهیزات ایرانی و سیستمی كه از پایه در داخل كشور توسط متخصصین جوان ایرانی طراحی شده است، راه اندازی شد.
وی اظهار داشت: این طرح قسمتی از طرح ملی تامین زیرساخت های مخابراتی كشور است كه بیشتر از ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای آن هزینه شده است. این طرح مخابراتی دارای ۹.۶ ترابیت ظرفیت با ۹۶ كانال صد گیگ است كه با راه اندازی این مسیر ظرفیت شبكه ملی اطلاعات از مسیر تهران به اصفهان تقویت می شود.
آذری جهرمی اضافه كرد: اجرا و بهره برداری این پروژه با اتكاء به توانمندی داخلی و بهره گیری از نیروی انسانی جوان و متخصص كشورمان صورت گرفته است و كشور را از تجهیزات خارجی بی نیاز كرده است.
وی به تخصیص ۲۱ میلیارد تومان طی یك سال اخیر برای اجرای پروژه های مخابراتی در ساوه و زرندیه اشاره نمود و اضافه كرد: با اجرای این پروژه ها شاهد توسعه قابل توجهی در این منطقه هستیم، البته باید یك سری اقدامات به سبب رشد جمعیتی در حوزه تلفن ثابت و همراه صورت گیرد.
او با اشاره به شتاب رشد مسكن مهر و وجود ۱۰ هزار خانوار در شهرك های مسكونی و مسكن مهر ساوه اظهار داشت: با عنایت به رشد جمعیت بالا در این شهرستان باید اقدامات مهمی در حوزه توسعه تلفن ثابت صورت گیرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عدم توسعه ارتباطات روستایی و جاده ای را از دیگر نقصها این دو شهرستان عنوان نمود و اضافه كرد: مقرر شد این مشكلات در سه ماه آینده بر طرف شود.
آذری جهرمی به اجرای طرح نوآفرین این وزارتخانه اشاره نمود و اظهار داشت: تابحال بیشتر از ۱۳۰۰ مجموعه شركت های رشد یافته، سرمایه گذار و نیز علاقمندان به حوزه كارآفرینی در طرح نوآفرین این وزارتخانه شركت كردند. سه مرحله اعلام مشوق در طول سه هفته ای كه این طرح راه اندازی شده، انجام گرفت و طرح به خوبی در حال اجراست.
وزیر ارتباطات اظهار نمود: برنامه های اشتغال را ظرف هفته های آینده به صورت عملیاتی اعلام و نحوه شكل گیری آن بیان خواهد شد. هم اكنون هماهنگی شركت ها و نهادها در دستور كار است كه پیشرفت قابل توجهی داشته و بنظر می رسد بتوانیم به هدف ۶۸ هزار شغل تا آخر سال دست یابیم.




منبع:

1398/05/24
09:18:26
5.0 / 5
4531
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات