نوجوانان معتاد به اینترنت، بیشتر گرفتار افسردگی می شوند

نوجوانان معتاد به اینترنت، بیشتر گرفتار افسردگی می شوند كمك وب: پژوهشگران اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه خطر اعتیاد به موبایل و شبكه های اجتماعی در نوجوانان بسیار بیش تر از سایر كاربران است و خطر مبتلاشدن به افسردگی را در آنها بیشتر از سایر سنین بالا می برد.


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، با عنایت به آنكه مساله اعتیاد به اینترنت همچون مواردی است كه بارها از طرف كارشناسان مورد بحث و بررسی قرار گرفته و جوانب مختلف آن در نظر گرفته شده است، بنظر می رسد كه به منظور جلوگیری از افزایش خطرات و تهدیدهای مربوط به آن، هرروزه تحقیقات جدید و بیش تری صورت می پذیرد، به شكلی كه متخصصان و كارشناسان فعال در حوزه فناوری پزشكی و روان پزشكی در جدیدترین بررسی ها دریافته و اعلام نموده اند كه خطر مبتلاشدن به افسردگی در نوجوانانی كه از سنین پایین به موبایل و استفاده از شبكه های اجتماعی اعتیاد پیدا كرده اند، بسیار بیشتر از سایر گروه های سنی كاربران اینترنت است.
بر اساس گزارش های پیشین، بالغ بر ۴۰ درصد از معتادان به اینترنت و شبكه های اجتماعی بیش تر در محدوده سنی ۱۸ تا ۲۴ سال قرار گرفته اند؛ این در حالیست كه نزدیك به ۴۰ درصد از آنها در آخرین آمارها، به گروه سنی زیر ۱۸ سال تعلق دارند.
برمبنای نتایج یك مؤسسه تحقیقاتی به نام پیو ریسرچ سنتر به نقل از استار آنلاین، ۵۹ درصد از كاربران اذعان كرده اند كه بدون شبكه های اجتماعی و اینترنت نمی توانند زندگی كرده و به فعالیت های عادی خود بازگردند. به عبارتی دیگر، می توان اظهار داشت كه بالغ بر دو سوم كاربران اینترنتی الان به شدت به اینترنت و استفاده از شبكه های اجتماعی اعتیاد پیدا كرده اند و حتی بگفته آنها، تصور زندگی بدون شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها غیر امكان دارد.
این پژوهش ها همین طور نشان داده است كه آن دسته از كاربرانی كه بالای ۵۵ سال سن دارند، خیلی راحت تر با نداشتن اینترنت و كنار گذاشتن عادت استفاده از شبكه های اجتماعی می توانند زندگی كنند. این در حالیست كه جوان ترها بویژه افراد زیر ۴۵ سال، به شدت اعتیاد اینترنتی پیدا كرده و قادر نخواهند بود به راحتی از این میزان اعتیاد بكاهند.
منبع:

1398/04/29
18:29:49
5.0 / 5
4304
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات