همراه اول:

اطلاعی از طلب ۱۱ میلیاردی فدراسیون والیبال نداریم

اطلاعی از طلب ۱۱ میلیاردی فدراسیون والیبال نداریم به گزارش كمك وب مدیركل خدمات ارزش افزوده ی همراه اول با بیان این كه یكی از تجمیع كنندگان این شركت، به اسپانسر فدراسیون والیبال ۳۶ میلیارد تومان پرداخت كرده است، اظهار داشت: فدراسیون والیبال می گوید تنها ۱۴ میلیارد تومان دریافت كرده و از سویی ۱۱ میلیارد تومان هم از همراه اول طلب دارد، درصورتی كه ما از نحوه محاسبه این مبلغ اطلاعی نداریم.


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، رئیس اسبق فدراسیون والیبال و معاون وزیر ورزش و جوانان در جریان مجمع عمومی فدراسیون در آذر ۱۳۹۷ گفته بود، والیبال حدود ۱۱ میلیارد تومان از دو سامانه پیامكی هواداری طلب دارد. طلبی كه ظاهراً با سفارش ی داورزنی تابحال نه با كدخدامنشی و نه با دعوا وصول شده است. حال در شرایطی كه اعلام می شود این پول ها از هواداران فدراسیون والیبال طی ادوار گذشته جمع و در حساب چند شركت واسطه بلوكه شده است و در حالیكه این فدراسیون می گوید برای اعزام تیم های ملی به رقابت های رسمی با كمبود منابع مالی رو به رو است، این سوال مطرح شده كه این پول دقیقاً كجاست؟
این مبحث از همراه اول پیگیری شده و مدیر كل خدمات ارزش افزوده این اپراتور در گفتگو با ایسنا، درباره ی مبحث قرارداد بین همراه اول و فدراسیون والیبال اظهار كرده است كه قراردادی حول محور مبحث هواداری بین یكی از تجمیع كنندگان همراه اول و حامی مالی فدراسیون والیبال در سال ۱۳۹۴ منعقد شد؛ یعنی قرارداد به صورت مستقیم بین همراه اول و فدراسیون نبود. در طول این قرارداد، فدراسیون كمپین های مختلف و اسپانسر تبلیغاتی هم داشته است.
شركت تجمیع كننده خدمات ارزش افزوده، از یك سو با شركت همراه اول (اپراتور) و از جانب دیگر با شركت های تأمین كننده محتوا (CP) همكاری و تعامل داشته و مانند حلقه ای واسط، این دو بخش از چرخه خدمات ارزش افزوده (VAS) را به یكدیگر پیوند می دهد.
ظاهراً شركت تجمیع كننده تا اواخر سال ۱۳۹۵ بعنوان شریك فدراسیون والیبال شناخته می شده و بعنوان واسط همراه اول و فدراسیون مبلغ ۵۰ درصد از درآمدها را دریافت كرده است. هم چنین تأمین تولید محتوا و جوایز را طی پروتكل مشخصی همراه با فدراسیون بر عهده داشت.
مدیركل خدمات ارزش افزوده ی همراه اول در اینباره توضیح داده كه كمپین ها و تبلیغات از كانال های مختلف به اطلاع مشترك رسیده و به آنها جوایزی وعده داده شده كه شامل سكه و خودرو می شود، اما بخش عمده ای از این جوایز پرداخت نشده است. بنابراین شركت تجمیع كننده مبلغی حدوداً دو میلیارد را نزد خودش نگه داشته تا تسویه حساب جوایز صورت گیرد. درواقع همراه اول هیچ مبلغی نزد خودش نگه داری نكرده و این دو میلیارد هم صرفاً برای تعهد اهدای جوایز است.

همراه اول تسویه كرده است
ابوذر مهرمنش با تاكید بر این كه همراه اول تا آخر سال ۱۳۹۷ هر آنچه كه بوده را با شركت طرف قرارداد خودش تسویه كرده است، اضافه كرد: تجمیع كننده در طول دوران قرارداد مبلغی بیشتر از ۳۶ میلیارد به اسپانسر فدراسیون والیبال واگذار كرده و مستندات آن موجود است، اما سرپرست فعلی فدراسیون والیبال اعلام نموده كه ما تا الان ۱۴ و نیم میلیارد بیشتر دریافت نكردیم. به نظر می آید بخش بیش تر این مبلغ، به جای این كه سمت فدراسیون برود، سمت اسپانسر رفته و احتمالاً قرارداد آن طرف مسأله ای داشته است.
مهرمنش همینطور تصریح كرد: فدراسیون والیبال می گوید ۱۱ میلیارد از همراه اول طلب دارد، در صورتیكه ما از نحوه محاسبه این مبلغ اطلاعی نداریم. عددهای ما مشخص و شفاف است. كل مبالغ از سمت همراه اول پرداخت شده و شركت تجمیع كننده هم مستندات دارد كه بیشتر از ۳۶ میلیارد به اسپانسر پرداخت كرده و نمی دانیم این ۱۱ میلیارد به چه شكل بوجود آمده است.
با توجه به این اظهارات، به نظر می آید با عنایت به كسر قطعی پول از حساب هواداران والیبال و عدم پرداخت آن به والیبال، شركت های واسطه باید هر چه زودتر درباره سرنوشت این پول شفاف سازی كنند. این پول یا باید به حساب مردم بازگردانده شود یا هم مطابق قرارداد به والیبال اختصاص پیدا كند. موضوعی كه همت نهادهای نظارتی و مدیران عالی وزارت ورزش را می طلبد.1398/03/21
14:21:49
5.0 / 5
4740
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات