وقتی بمیریم، چه بر سر شبكه های اجتماعی ما می آید؟

وقتی بمیریم، چه بر سر شبكه های اجتماعی ما می آید؟ كمك وب: چندی قبل بود كه اخبار و گزارش هایی منتشر گردید كه نشان می داد در سال های آینده تعداد حساب های كاربری افرادی كه در قید حیات نیستند، از اكانت كاربران زنده در جهان بیشتر خواهد شد.


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، شاید شما باز جزو كاربرانی باشید كه همواره درباب ادامه فعالیت حساب های كاربری خود در شبكه های اجتماعی و پیام رسان های مختلف پس از مرگ، فكر كرده اید كه چه بر سر آن خواهد آمد و چه كسی محتوای آنرا نظارت خواهدنمود و دوستانتان در این فضای مجازی با یادگاری و تصاویر شما كه دیگر در قید حیات نیستید اما در شبكه های اجتماعی وجود دارد و جلوی چشمشان قد علم كرده است، چه خواهند كرد.
به تازگی گزارش های جدیدی انتشار یافته است كه نشان داده است در سال های آینده تعداد اكانت های مردگان و افرادی كه دیگر در قید حیات نیستند، بسیار بیشتر از تعداد اكانت های فعال در رابطه با كاربران زنده خواهد شد.
به عقیده خیلی از كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری، این مساله فاجعه بزرگی برای دنیای دیجیتال به حساب می آید چونكه نشان داده است غول های تكنولوژی با پیشرفت بیش از پیش تكنولوژی های جدید هنوز نتوانسته اند برای این اتفاق چاره ای بیندیشند و چاره مناسبی را برای كاربران پیش از آنكه اتفاق ناگوار و مرگباری برای آنها بیفتد و دیگر نتوانند به حساب كاربری خود سر بزنند، كاری انجام دهند تا در صورت هرگونه احتمالی برای مرگ آنها، صفحه كاربری مربوطه به صورت قانونی و خودكار و یا از جانب مراجع قضائی كشور مربوطه بسته و غیرفعال شود.
بسیاری از كاربران فیسبوك اعتقاد دارند كه اعلان و نوتیفیكیشن های مربوط به یادآوری تاریخ تولید افرادی كه درگذشته اند، سبب آزردگی خاطر و تشدید افسردگی كسانی می شود كه عزیزان خودرا از دست داده اند.
به همین دلیل فیسبوك چندی قبل اعلام نمود كه با بهره گیری از فناوری هوش مصنوعی و الگوریتم های یادگیری ماشینی می كوشد كه فوت كاربران و عدم استفاده از اكانت آنها را شناسایی كند تا بدین ترتیب از آزردگی خاطر دوستان و آشنایان آنها در فضای مجازی جلوگیری به عمل بیاورد.
برخی دیگر از اپلیكیشن های پیام رسان همچون تلگرام باز قابلیتی را در تنظیمات خود قرار داده اند كه به كاربران اجازه می دهد مدت زمانی را كه از تلگرام استفاده نمی كنند، را تعیین و تنظیم كنند تا در صورت عدم استفاده، اكانت آنها خود به خود به حالت تعلیق درآمده و از بین برود.
بر اساس آمار و تحقیقاتی كه مؤسسه آكسفورد انجام داده و منتشر نموده است، تا اختتام قرن حاضر، بالغ بر دو میلیارد حساب كاربری به مردگان تعلق خواهد داشت كه از تعداد اكانت های كاربران زنده و در قید حیات بسیار بیشتر خواهد بود.
منبع:

1398/02/12
12:41:17
5.0 / 5
4903
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات